Репортаж 10 Септември 2017

Лудогорец 2 изпусна Локомотив (Горна Оряховица), взе точка след 2:2

Вторият отбор на Лудогорец пропусна да вземе трите точки срещу Локомотив (Горна Оряховица) и се задоволи само с една, след 2:2, в мъжки сблъсък на...

Вторият отбор на Лудогорец пропусна да вземе трите точки срещу Локомотив (Горна Оряховица) и се задоволи само с една, след 2:2, в мъжки сблъсък на стадион „Гнездо на орли”. Момчетата на Ради Здравков играха силно, атакуваха опасно през целия двубой, но пропуснаха от изгодни ситуации.

Първото полувреме не започна добре за разградчани. Във 2-aта минута, след една центрирана в наказателното поле топка, бранителите не се ориентираха добре и позволиха на Георги Чукалов да стреля неспасяемо – 0:1. "Орлите" дадоха достоен отговор само 3 минути по-късно. След хубав, прехвърлящ пас над централните защитници на съперника Александров овладя технично и намери Ковачев, а той не сбърка – 1:1. В 8-aта и 9-aта минута добри ситуации се откриха пред Александров и Климентов, но до ново попадение не се стигна. Отново Климентов в 22-aта от фал и в 30-aта минута с шут извън границите на наказателното поле накара железничарите да изтръпнат. Топката обаче и в тези случаи не влезе в мрежата. Гостите отговориха с опасна атака в 34-aта минута, когато Васил Симеонов се намеси отлично и спаси почти сигурен гол. Минута по-късно, отново след центриране в пеналта, Чукалов стигна първи до топката и реализира за 1:2.

Второто полувреме започна с опасна ситуация пред вратата на домакините, след като в 55-ата минута страничният рефер не видя явна засада и позволи на Деян Христов да овладее, за да изскочи сам срещу Симеонов. Младият вратар обаче се намеси решително и не позволи да бъде преодолян. Лудогорец на свой ред можеше да изравни в 60-ата минута, когато Цвятков стреля добре от фал, но топката профуча на сантиметри от страничния стълб. "Орлите" продължиха да притискат съперника и в следващите минути добри ситуации пропуснаха Славов и Ковачев. Отново пред Ковачев в 78-ата минута се откри чудесен шанс да изравни резултата. Той бе изведен зад гърба на централните защитници и опита прехвърлящ удар, топката обаче прелетя над горната греда. Упоритостта на разградчани бе възнаградена в 85-ата минута. Влезлият като смяна Андриан Димитров показа добър поглед върху играта и намери чудесно Доминик Янков. След намеса на бранител, до топката първи стигна Олег Димитров и той с фалцов удар я оплете в мрежата – 2:2. В добавеното време, след пробив на Янков, Славов излезе на добра позиция, но не успя да порази целта.

Срещу Локомотив (Горна Оряховица) Лудогорец 2 игра в състав: Васил Симеонов, Венцислав Славов, Денислав Александров, , Олег Димитров, Ивайло Климентов, Рафаел Форстър, Преслав Петров, Венцислав Керчев /капитан/, Ерол Дост, Светослав Ковачев, Томас Цвятков (Доминик Янков, Андриан Димитров, Юнуз Юнуз).

Лудогорец II - Локомотив (Горна Оряховица) 2:2