Академия 2 Септември 2017

Лудогорец U19 разгроми временния лидер Дунав (Русе) с 6:1

Лудогорец U19 разгроми временния лидер в класирането на Елитната юношеска група до 19 години Дунав (Русе) с 6:1. Момчетата на Юри Васев показаха дух,...

Лудогорец U19 разгроми временния лидер в класирането на Елитната юношеска група до 19 години Дунав (Русе) с 6:1. Момчетата на Юри Васев показаха дух, класа и манталитет на победители в двубоя, който обещаваше да бъде дерби заради добрите резултати на русенци до момента. На практика обаче на терена имаше само един отбор.

Началото на мача не предвещаваше такъв убедителен резултат, защото Дунав първи стигна до гол в 7-ата минута. Защитата на "орлите" подцени една изсипана топка и позволи на играч на гостите да отбележи отблизо. Попадението изобщо не смути разградчани, а ги стимулира да демонстрират истинските си възможности. В 19-ата минута Георги Стоянов изравни, а 7 минути по-късно Доминик Янков отбеляза за 2:1, след хубава самостоятелна акция. Голеадата продължи в 33-ата и 34-ата минута, когато Тони Иванов и отново Стоянов направиха резултата 4:1.

През втората част възпитаниците на Юри Васев продължиха да доминират на терена. Те забиха още два безответни гола за крайното 6:1. Техни автори станаха Тони Иванов в 77-ата и Доминик Янков в 84-ата минута.

„Доволен съм от момчетата, изиграха мача на добро ниво, показаха хубав, нападателен футбол и заслужено спечелиха толкова убедително. Поздравявам ги, че толкова бързо и така категорично отговориха на гола в нашата врата. Не съм доволен, че за пореден път създаваме толкова много чисти положения за гол, а ги пропускаме. Ако бяхме по-концентрирани в завършващата фаза, резултатът сигурно щеше да е 12-13 на 1”, коментира след последния съдийски сигнал Юри Васев.

Срещу Дунав Лудогорец U19 игра в състав: Дамян Дамянов, Венцислав Славов, Георги Вълчев-капитан, Лъчезар Ковачев, Димитър Илиев, Ерол Дост, Андриан Димитров, Доминик Янков, Мартин Милков, Тони Иванов, Георги Стоянов (Мартин Минчев, Димитър Митков, Иван Йорданов, Тихомир Димитров).