Репортаж 27 Август 2017

Лудогорец загуби две точки срещу Пирин

Лудогорец пропусна да оглави класирането в Първа лига, след като не успя да победи Пирин в мач от седмия кръг. Шампионите направиха куп пропуски пред...

Лудогорец пропусна да оглави класирането в Първа лига, след като не успя да победи Пирин в мач от седмия кръг. Шампионите направиха куп пропуски пред вратата на гостите. В края на първото полувреме Козмин Моци не успя да отбележи от дузпа.

През първото полувреме Лудогорец имаше превъзходство, но така и не успя да стигне до чисти положения пред вратата на Макенджиев. В 32-ата минута Пирин застраши домакините. Николов бе заел добра позиция в наказателното поле и отправи изстрел с глава след центриране от фаул, но Ренан внимаваше и изби в корнер. В 45-ата минута Козмин Моци пропусна дузпа, отсъдена за нарушение срещу Марселиньо.

През втората част Лудогорец надигра тотално своя опонент, но плати висока цена за направените пропуски. В 48-ата минута Натанаел нацели напречната греда, след топовен шут отдалеч, като преди това Макенджиев чукна леко топката. Последва осезаем натиск на Лудогорец, но със сериозни пропуски се отличиха Марселиньо и Кешеру. В 61-ата минута логичното се случи. Анисе отбеляза отблизо за 1:0. Халфът се възползва от опит за удар от страна на Моци и засече топката в мрежата. В 64-ата минута Марселиньо опропасти с лека ръка чисто голово положение. Мисиджан проби по левия фланг и намери техничаря, който от няколко метра стреля високо над напречната греда. В 77-ата минута силен изстрел на Суда се спря в страничния стълб. Малко по-късно гредата се оказа верен помощник и на Макенджиев за втори път.

В 87-ата минута Станислав Костов отбеляза за 1:1, след асистенция на Рениа, който навърза двама от тима на "орлите". В началото на атаката обаче останаха съмнения за засада. В самия край на двубоя Козмин Моци пропусна да донесе победата, тъй като от удобна позиция отправи лек удар с левия крак, който не бе проблем за стража на гостите.

ЛУДОГОРЕЦ - ПИРИН (БЛАГОЕВГРАД) 1:1

1:0 Абел Анисе (61')
1:1 Станислав Костов (87')

Лудогорец: Ренан дос Сантос, Натанаел, Козмин Моци (к), Георги Терзиев, Сисиньо, Абел Анисе, Яцек Горалски (87 - Жуниор Кишада), Вандерсон, Марселиньо (80 - Густаво Кампаняро), Върджил Мисиджан, Клаудиу Кешеру (67 - Жоао Пауло)

Пирин: Благой Макенджиев, Юлиян Попев (к), Стилиян Николов, Антон Костадинов, Тодор Траянов, Димитър Благов (91 - Тодор Паланков), Анти Рениа, Костадин Ничев, Радослав Кирилов (62 - Александър Башлиев), Аймен Суда, Станислав Костов (89 - Петър Христов)

Жълти картони: Козмин Моци (Лудогорец); Димитър Благов, Костадин Ничев, Аймен Суда (Пирин)

Лудогорец - Пирин (Благоевград) 1:1