Репортаж 24 Август 2017

Лудогорец стигна групите на Лига Европа след 0:0 в Литва

Лудогорец за втори път ще играе в груповата фаза на Лига Европа. Шампионите направиха 0:0 в реванша със Судува в Литва и с общ резултат 2:0...

Лудогорец за втори път ще играе в груповата фаза на Лига Европа. Шампионите направиха 0:0 в реванша със Судува в Литва и с общ резултат 2:0 продължават напред. В петък по обяд ще станат ясни съперниците в групата на Лига Европа. Жребият в Монако започва в 13,00 ч.

Мачът започна с натиск на Лудогорец, който притисна домакините още с първия съдийски сигнал. В 7-ата минута орлите отправиха първия опасен шут, дело на Натанаел, но той профуча над напречната греда. Последва изстрел и на Лукас Саша, който Кардум спаси. В 28-ата минута българският тим като по чудо не откри резултата. Отлична комбинация отдясно завърши с удар на Анисе в десния страничен стълб. Само 120 секунди по-късно изстрел на Мисиджан бе избит пред голлинията от защитник на Судова. До края на полувремето домакините изравниха играта, но така и не успяха да сътворят нещо по-опасно в предни позиции, където залагаха на центрирания от всяка точка на терена и хвърляния на тъчове в наказателното поле на разградчани, които обаче не доведоха до нищо опасно.

След почивката домакините заиграха по-агресивно, като реферът от Турция на няколко пъти спести очевидни картони, което изнерви шампионите. Въпреки това, Лудогорец игра стабилно, като почти не позволи опасности пред Хорхе Брун.

СУДУВА – ЛУДОГОРЕЦ 0:0

СУДУВА: Иван Кардум, Каролис Лаукжемис (66 - Робертас Вежевичус), Самир Керла, Андро Швърлюга,  Каролис Хведукас (74 - Повилас Леймонас), Жереми Манзоро (60 - Мариан Алтъпармаковски), Александър Живанович, Паулиус Янаускас, Гиедриус Матулевичус, Вайдас Славикас, Алгис Янкаускас

ЛУДОГОРЕЦ: Хорхе Броун, Сисиньо, Георги Терзиев, Натанаел, Лукас Саша (90 - Густаво Кампаняро), Абел Анисе, Светослав Дяков (к), Игор Пластун, Вандерсон (88 - Клаудиу Кешеру), Джоди Лукоки (79 - Жоао Пауло) , Върджил Мисиджан

Судува - Лудогорец 0:0