Репортаж 21 Август 2017

Лудорец 2 победи Поморие с 2:1

Вторият отбор на Лудогорец надделя с 2:1 над Поморие на своя стадион в комплекса „Гнездо на орли”, в мач от петия кръг на първенството във Втора...

Вторият отбор на Лудогорец надделя с 2:1 над Поморие на своя стадион в комплекса „Гнездо на орли”, в мач от петия кръг на първенството във Втора професионална лига. Момчетата на Ради Здравков започнаха много активно и още в първите 5 минути успяха да организират две опасни атаки към вратата на съперника. След корнер в 6-ата минута централният защитник Преслав Петров се извиси над всички и с глава заби топката в мрежата – 1:0. Радостта на орлетата обаче не трая дълго. В 11-ата минута Дани Наумов отрази силен удар, но до кълбото първи стигна Живко Жеков, който реализира за 1:1. При този резултат завърши първото полувреме на двубоя.

През второто разградчани потърсиха бърз гол във вратата на Поморие и успяха да го отбележат в 50-ата минута. Тогава хубава триходова атака започната от Денислав Александров и продължена от Ковачев завърши с остро центриране по земя в наказателното поле. Андриан Димитров изпревари защитниците, подложи крак и прати топката в мрежата за 2:1. След попадението орлетата приеха играта в своята половина, като използваха всеки шанс за контраатака. Териториалното превъзходство на гостите обаче не доведе до гол, защото момчетата на Здравков се защитаваха добре и не допуснаха сериозни опасности за гол, освен две-три разбърквания след статични положения. Така младите таланти от школата на клуба успяха да спечелят пред своята публика и да добавят нови три точки в актива си.

Срещу Поморие Лудогорец 2 игра в състав: Даниел Наумов, Венцислав Славов, Светослав Ковачев, Андриан Димитров, Ивайло Климентов, Преслав Петров, Венцислав Керчев /капитан/, Томас Цвятков, Сердар Юсуфов, Денислав Александров, Олег Димитров (Ерол Дост, Кристиян Китов, Тони Иванов).

Лудогорец II - Поморие 2:1