Репортаж 3 Август 2017

Силен Лудогорец удари Апоел с 3:1, но напусна Шампионската лига

Лудогорец изигра много силен мач и победи Апоел Беер Шева с 3:1, но отпадна от квалификациите на Шампионската лига заради гола, който първенеца на...

Лудогорец изигра много силен мач и победи Апоел Беер Шева с 3:1, но отпадна от квалификациите на Шампионската лига заради гола, който първенеца на Израел отбеляза в Разград.

Лудогорец започна вихрено срещата. Още в четвъртата минута домакините комбинираха добре отдясно, последва прострелно центриране на Марселиньо, но малко не достигна на Кешерю да засече с глава. Натискът на орлите даде резултат в 9-ата минута, когато Вандерсон откри резултата. При бърза контраатака Кафу изведе Марселиньо отдясно, който центрира към Вандерсон и последният с глава прониза Наимов за 1:0. След попадението Апоел изнесе играта в половината на Лудогорец, но в 24-ата минута българският шампион можеше да вкара втори гол. Марселиньо и Натанаел комбинираха отлично отляво, последва центриране на защитника, което не бе избито по най-добрия начин и топката попадна в Кешерю. Румънецът шутира от 9-10 метра, но бранител в червено се хвърли на шпагат и спаси израелците от второ попадение. В 28-ата минута Лудогорец като по чудо не поведе с 2:0. Вандерсон комбинира с Марселиньо и се озова на отлична стрелкова позиция. Шутът му от десетина метра обаче мина на сантиметри от дясната греда. В тази ситуация бразилецът имаше възможност да търси и пас към намиращия се на празна врата Кешерю, но не го видя. Логичното, предвид показаното на терена до този момент, се случи в 33-ата минута, когато разградчани най-после удвоиха. Анисе се пребори за топката и подаде към Светослав Дяков, капитанът изведе отлично   Вандерсон сам срещу вратаря, бразилецът го преодоля и вкара в празната врата за 2:0. В 40-ата минута нова брилянтна атака Дяков-Вандерсон завърши с центриране на втория към Козмин Моци, който стреля опасно от воле, но покрай вратата. До края на полувремето футболистите на Георги Дерменджиев заиграха по-внимателно и в крайна сметка за 45 минути не допуснаха нито един точен удар в своята врата.

След почивката Лудогорец продължи да доминира и в 56-ата минута Марселиньо наниза трети гол. Кафу се пребори за топката в центъра на терена, елиминира един противник и подаде към Марселиньо. Бразилецът стреля, но след рикошет топката се озова във въздуха, където Кешерю я чукна с глава към Марселиньо и плеймейкърът разстреля Наимов. И когато българският шампион контролираше изцяло нещата на терена, дойде грешка на Кафу, който сбърка в центъра на терена, Апоел осъществи контраатака, Кадир стреля и след рикошет в хвърлилия се на шпагат Пластун топката прехвърли по нелеп начин Броун за 3:1. Тук някъде Дерменджиев реши да усили атаката изваждайки Анисе за сметка на появилия се Върджил Мисиджан и Лудогорец заигра с един вътрешен халф в лицето на Дяков.В 73-ата Апоел като по чудо не вкара втори гол. Нвакеме подаде към Гадир, който от 5 метра не уцели вратата. Десет минути преди края на редовното време Марселиньо вкара с глава, но попадението бе отменено поради засада. В 86-ата минута гостите можеха да вкарат отново след отсъдена спорна дузпа, но Огу стреля високо над вратата. Само 120 секунди по-късно Охана извърши фаул и бе изгонен за втори жълт картон. В 90-ата минута Лудогорец получи чакания шанс за така важния четвърти гол, когато Вандерсон стреля от 5 метра с глава, но в аут. До края на двубоя Марселиньо също видя червения цвят, а футболист на Апоел нацели лявата греда и в крайна сметка с много късмет израелският шампион елиминира българския първенец.

ЛУДОГОРЕЦ - АПОЕЛ БЕЕР ШЕВА 3:1

1:0 Вандерсон (9')
2:0 Вандерсон (33')
3:0 Марселиньо (56')
3:1 Мохамад Гадир (61')

Лудогорец: Хорхе Брун, Лукас Саша, Игор Пластун, Козмин Моци, Натанаел, Светослав Дяков (к), Абел Анисе (71 - Върджил Мисиджан), Вандерсон, Марселиньо, Джонатан Кафу (78 - Жоао Пауло), Клаудиу Кешеру

Апоел: Гай Хаимов, Михай Корхут, Мигел Витор, Шир Цедек, Бен Битон, Даниел Айнбиндер (58 - Михаел Охана), Махаран Ради, Джон Огу, Маор Меликсон (68 - Лоай Таха), Мохамад Гадир (89 - Владимир Брун), Антъни
Нуакаеме

Жълти картони: Натанаел, Клаудиу Кешеру, Игор Пластун, Джонатан Кафу (Лудогорец); Бен Битон, Мохамад Гадир, Гай Хаимов, Мигел Витор, Владимир Брун, Михаел Охана, Антъни Нуакаеме  (Апоел).

Червени картони: Марселиньо (Лудогорец); Михаел Охана (Апоел).