Академия 1 Юли 2017

Лудогорец U15 игра добре, но загуби финала с Ботев (Пловдив)

Лудогорец U15 изигра добър финален мач срещу Ботев (Пловдив ), но отстъпи на своя съперник с 0:2 и остана със сребърните медали от Държавното...

Лудогорец  U15 изигра добър финален мач срещу Ботев (Пловдив ), но отстъпи на своя съперник с 0:2 и остана със сребърните медали от Държавното първенство за юноши, родени до края на 2002 година.

Напрежението и жегата сложиха своя отпечатък върху първото полувреме на двубоя. Играта бе равностойна, а събитията се развиваха предимно в центъра на терена. Орлетата първи стигнаха до голова ситуация. В 8-ата минута Хидает Хюсеин от границата на наказателното поле завъртя хубаво топката с вътрешен фалц, като намери добре далечния ъгъл. Вратарят на канарчетата обаче се разтегна максимално и  изби в корнер. След изпълнението му се стигна да разбъркване в наказателното поле, а отправената с глава от играч на разградчани топка кацна на горната греда и излезе в аут. Пловдивчани също отправиха опасен удар в 22-рата минута, но за щастие на орлетата топката премина в страни от вратата. Разградчани имаха шанс да отбележат в 28-ата минута, когато от фал Алекс Луканов стреля точно, но не много силно и вратарят на канарчетата улови. Три минути по-късно орлетата направиха бърза многоходова акция, но Хюсеин се закъсня с последния пас и защитата на Ботев се справи със ситуацията. В 33-ата минута Станислав Шопов от състава на гостите отправи силен и точен удар към вратата на орлите и откри резултата – 0:1. При този резултат двата тима се оттеглиха за почивка.

През втората част орлите започнаха по-активно. Още в 41-ата минута чудесен шанс за гол се откри пред Петър Георгиев, той изскочи сам срещу вратаря и отправи удар, но встрани от гредата. В 51-ата минута хубав рейд на Хюсеин завърши със силен шут от границата на наказателното поле, но топката профуча над вратата. 6 минути по-късно при едно съприкосновение в наказателното пое реферът прецени, че има нарушение и отсъди дузпа, която Иво Казаков реализира за 0:2. В оставащите минути до края възпитаниците на Диан Ангелов опитаха да натиснат съперника, но не стигнаха до гол и мачът завърши при този резултат – 0:2 в полза на канарчетата.

Срещу Ботев (Пловдив) Лудогорец U15 игра в състав: Мирослав Пейчев, Ники Пенков (Валентин Томов), Алекс Луканов-капитан, Костадин Илиев, Петър Янакиев, Димитър Василев, Георги Маджаров, Даниел-Виктор Кънчев, Валентин Цветанов (Онур Чолак), Петър Георгиев (Калоян Симеонов), Хидает Хюсеин.