Репортаж 28 Юни 2017

"Орлите" удариха и шестия в Румъния

Козмин Моци вкара от дузпа в края за победата с 1:0 над Университатя Крайова

Лудогорец записа нова победа по време на подготовката в Австрия. "орлите" удариха с 1:0 шестите в Румъния Университатя Крайова. Така две седмици преди официалния старт на сезона с мачовете срещу Жалгирис Лудогорец е непобеден в проверките. Шампионите имат три победи и "хикс" в четирите си контроли в Австрия.

Проливният дъжд, изсипал се над терена, предопредели и качеството на футбола през първата част. Имаше повече битка. Лудогорец се опитваше да диктува темпото, но румънците действаха агресивно и парираха още в зародиш повечето атаки на "орлите". Така за 45 минути пред двете врати нямаше нито едно истинско голово положение. Ще се запомни само една ситуация в 12-ата минута, при която Мисиджан центрира от корнер, а Кишада не успя да засече пред празната врата. Румънците пък отговориха с красив далечен удар на Матею, който хвана топката от ждроб, а тя мина на сантиметри над гредата.

През второто полувреме качеството на футбола се увеличи с една идея, а дъждът - намаля. В 50-ата минута Лукоки вкара след центриране отляво, но попадението бе отменено поради спорна засада. Три минути по-късно Университатя Крайова беше много близо до гол. Андрей Иван стреля майсторски от границата на наказателното поле, Ренан реши, че топката излиза в аут, но топката удари  напречната греда.

В 76-ата минута Лудогорец застраши сериозно вратата на съперника след хубава атака. Топката мина през Кафу, който подаде към Лукас Саша. Бразилецът стреля към далечния ъгъл, но вратарят успя да избие в корнер. В последните минути на мача "орлите" се раздвижиха и натиснаха сериозно съперника си. Те заредиха атака след атака, показвайки, че са в добра физическа форма. В 81-вата мин. Кафу получи отлична възможност да вкара, но бившият футболист на Литекс и Лудогорец - Александър Барт успя да избие. В 86-ата мин. Марселиньо умело опита да мине между двама защитници на Университатя, но единият от тях го посече - безспорна дузпа. Зад топката застана Козмин Моци. Защитникът заби безпощадно във вратата на бившите си съотборници, оформяйки крайното 1:0 за Лудогорец.

Съставът на Лудогорец през първото полувреме: Ренан дос Сантос, Сисиньо, Игор Пластун, Георги Терзиев (к), Александър Василев, Густаво Кампаняро, Ерол Дост, Жоао Пауло, Върджил Мисиджан, Жуниор Кишада, Клаудиу Кешеру

През второто полувреме: Васил Симеонов, Натанаел, Козмин Моци, Венцислав Керчев, Лукас Саша, Абел Анисе, Кристиян Китов, Вандерсон, Марселиньо (к), Джоди Лукоки, Джонатан Кафу

Лудогорец - Университатя (Крайова) 1:0