Академия 27 Юни 2017

Лудогорец U15 на финал след 2 гола и 3 греди

Лудогорец U15 се класира на финала на държавното първенство за юноши, родени до края на 2002 година, след като победи и в реванша връстниците си от...

U15: Лудогорец - Нефтохимик 2:0

Лудогорец U15 се класира на финала на държавното първенство за юноши, родени до края на 2002 година, след като победи и в реванша връстниците си от Нефтохимик (Бургас) с 2:0. В двубоя, игран на „Гнездо на орли”, момчетата на Диан Ангелов удариха и три греди. В първия мач разградчани спечелиха като гости с 1:3 и с общ резултат 5:1 заслужиха правото да спорят за златните медали.

Във втория полуфинален мач от турнира малките "орли" отново не оставиха съмнение, че са по-силният отбор. През първото полувреме, след няколко пропуска пред вратата на съперника, те успяха да отбележат гол в 26-ата минута, чрез Петър Георгиев. До почивката друг гол не падна и съперниците се оттеглиха в съблекалните при този резултат.

През второто полувреме възпитаниците на Диан Ангелов продължиха да доминират и да създават положения пред вратата на своите гости. В 47-ата минута Хидает Хюсеин бе изведен добре в наказателното поле, преодоля вратаря и от малък ъгъл прати топката в мрежата за 2:0.

Поздравявам момчетата за победата и добрата игра. Понатрупахме умора, но ще я преодолеем и ще се подготвим добре за финала”,  коментира Диан Ангелов.

В спор за златните медали "орлетата" ще срещнат отбора на Ботев (Пловдив), който надделя над Славия в другия полуфинал.

Срещу Нефтохимик Лудогорец U15 игра в състав: Мирослав Пейчев, Валентин Томов, Алекс Луканов, Георги Маджаров, Петър Янакиев,  Димитър Василев, Даниел-Виктор Кънчев,Валентин Цветанов, Петър Георгиев, Хидает Хюсеин, Онур Чолак (Калоян Симеонов, Иван Донтец, Дамян Христов, Стилиян Спасов).