Репортаж 24 Юни 2017

Лудогорец повали Зенит в силен мач

Лудогорец е безпощаден в летните си контроли. След като вкараха общо 23 попадения на Родопа Смолян и Евроколеж, след това минаха с 2:0 през...

Лудогорец е безпощаден в летните си контроли. След като вкараха общо 23 попадения на Родопа Смолян и Евроколеж, след това минаха с 2:0 през азербайджанския Габала, вчера под ножа им падна и руският гранд Зенит. Милионерите от Санкт Петербург бяха победени с 1:0.

В 6-ата минута Джонатан Кафу пропусна да отбележи от близко разстояние. След центриране на Вандерсон, Анисе игра с глава и топката отиде право в краката на Кафу. Нападателят не очакваше подобен развой на ситуацията и не успя да се разпише от чиста позиция. В 13-ата минута руснаците бяха на крачка от попадение, но за късмет на българския тим удар с глава на Дзюба срещна страничната греда. Две минути по-късно късметът отново помогна на разградчани, тъй като Дзюба нацели след изстрел с левия крак за втори път гредата, но този път напречната. Лудогорец бързо се съвзе от шока и успя да сътвори красива атака, която даде желания от разградчани резултат. В 23-ата минута Светослав Дяков изведе майсторски в коридор Сисиньо, като пасът му разсече цялата защита. Десният бек пък без проблеми отбеляза за 1:0 в близкия ъгъл на вратаря Юрий Лодигин. Четири минути по-късно българският шампион можеше да удвои резултата. Анисе напредна мощно и предостави кълбото на Марселиньо, който шутира силно с левия крак. При добавката Вандерсон пропусна чисто голово положение. Малко преди края на първата част Дяков получи контузия и бе заменен от Густаво Кампаняро. В 45-ата минута Натанаел направи грешка, която позволи на играч на руснаците да изведе Кокорин сам срещу вратаря. Нападателят обаче бе спрян от Ренан.

В 75-ата минута черногорецът Джорджевич излезе сам срещу Ренан, но бразилецът демонстрира отличен рефлекс и изби ударът му по земя. В самия край на двубоя влезлият като резерва Жоао Пауло имаше възможност да покачи, но от удобна позиция не успя да намери очертанията на вратата.

В понеделник „орлите“ ще имат друга престижна контрола – срещу гръцкия доминант Олимпиакос.

ЛУДОГОРЕЦ - ЗЕНИТ 1:0

1:0 Сисиньо (23')

ЛУДОГОРЕЦ: Ренан дос Сантос, Сисиньо (72 - Жуниор Кишада), Козмин Моци, Георги Терзиев Натанаел, Абел Анисе, Светослав Дяков (39 - Густаво Кампаняро), Марселиньо (46 - Клаудиу Кешеру), Вандерсон (78 - Жоао Пауло), Джоди Лукоки (46 - Лукас Саша), Джонатан Кафу (60 - Върджил Мисиджан)

ЗЕНИТ: Лодигин (64 - Бабурин), Нобоа (46 - Маурисио), Новоселцев (26 - Иванович), Кришито (64 - Круговой), Гарсия (64 - Анюков), Кокорин (64 - Джорджевич), Кузяев (56 - Ернани), Шатов (64 - Мак), Дзюба (59 -Панюков), Молло (46 - Карпов), Терентев (46 - Цалагов)

Лудогорец - Зенит 1:0