Репортаж 22 Юни 2017

Лудогорец пощади 2:0 Габала

Лудогорец започна с победа контролите в Австрия. Шампионите удариха с 2:0 втория в Азербайджан от последното първенство Габала. Головете отбелязаха...

Лудогорец започна с победа контролите в Австрия. Шампионите удариха с 2:0 втория в Азербайджан от последното първенство Габала. Головете отбелязаха Жоао Пауло в 37-ата и Джоди Лукоки в 73-ата минута минута.

През първото полувреме "орлите" имаха пълно превъзходство. Вандерсон, Кафу, Жоао Пауло и Жуниор Кишада пропуснаха от чисти позиции.  В 37-ата минута Жоао Пауло завърши с гол бърза атака, преминала през Вандерсон и Кишада.  Минути преди почивката Игор Пластун бе заменен от Георги Терзиев, след като бе ударен лошо в главата при изпълнение на фаул. Гол на Вандерсон пък не бе зачетен заради засада.

През второто полувреме Георги Дерменджиев замени девет от своите футболисти, като на терена остана само вратарят Ренан. В 67-ата минута удар на Марселиньо отблизо срещна гредата . Секунди по - късно отново бразилецът стреля от фаул, но стражът на Габала виртуозно спаси. Последва пропуск на Кешерю, за да се стигне до 73-ата минута, когато резултатът стана 2:0 за Лудогорец. Мисиджан проби отдясно и подаде към непокрития Лукоки, който с премерен удар  с десния крак прати топката в мрежата.

До края на мача Върджил Мисиджан на два пъти бе близо до трето попадение във вратата на Габала, но първия път вратарят спаси, а след това ударът му бе в аут.

ЛУДОГОРЕЦ - ГАБАЛА 2:0

1:0 Жоао Пауло (37')
2:0 Джоди Лукоки (73')

Съставът на Лудогорец срещу Габала: Ренан дос Сантос, Натанаел (46 - Александър Василев), Козмин Моци (46 - Хосе Луис Паломино), Игор Пластун (42 - Георги Терзиев), Лукас Саша (46 - Сисиньо), Абел Анисе (46 - Кристиян Китов), Густаво Кампаняро (46 - Светослав Дяков), Вандерсон (46 - Марселиньо), Джонатан Кафу (46 - Върджил Мисиджан), Жоао Пауло (46 - Джоди Лукоки), Жуниор Кишада (46 - Клаудиу Кешеру)

Лудогорец - ФК Габала 2:0