Репортаж 12 Май 2017

Лудогорец прави 2:2 с Дунав (Русе)

"Орлите" направиха 2:2 с Дунав в мач от XXXII кръг на Първа лига пред около 10 000 зрители на стадиона в Русе. В първите минути домакините...

В първите минути домакините бяха по-активни. Първо Будинов стреля покрай вратата, а след това Ренан блесна с отлично спасяване след удар с глава на централния нападател. Домакините поведоха в 12-ата минута. Тогава те направиха бърза атака, а Аясс изведе Бранимир Костадинов. Той надбяга Сисиньо и пусна към Васил Шопов. Паломино се размина комично, кълбото се озова в халфа на „драконите“ и той го прати в мрежата – 1:0. „Орлите“ отговориха чрез хубав удар на Вандерсон, който обаче бе неточен.

В 25-ата минута Дунав бе близо до втори гол. Тогава Бранимир Костадинов центрира отляво, топката се озова в Будинов, който би с глава, Ренан отби, но право на крака на Васил Шопов. Авторът на първото попадение стреля, но Паломино изби. В 32-ата минута гостите направиха първата си добра атака в мача, но ударът на Анисе не затрудни Станислав Антонов. В 39-ата минута „орлите“ стигнаха до най-чистото си положение през първата част. След отлично нападение, Кешерю изведе Абел Анисе сам срещу вратаря, но изстрелът на Анисе срещна гредата.

През втората част домакините се прибраха в своята половина, а играчите на Лудогорец се опитаха да стигнат до гол. Удари на Александър Василев и Клаудиу Кешерю обаче не доведоха до нищо.

В 66-ата минута логичното се случи и шампионите изравниха. Марселиньо изведе технично Кешерю зад гърба на защитата, а отблизо не бе проблем за румънския таран да отбележи 22-ия си гол от началото на сезона. Малко по-късно домакините поискаха дузпа за игра с ръка на Марселиньо в наказателното поле, но въпреки претенциите на русенци, Георги Кабаков не посочи бялата точка.

В 78-ата минута Дунав пак поведе в резултата. Ненов надбяга Александър Василев и шутира, Ренан спаси, но топката отново попадна в крилото. Той подаде към непокрития Бирсент Карагерен, който отблизо не сбърка – 2:1. При повторенията обаче се видя, че при ситуацията Ненов бе в положение на засада. Драмата обаче тепърва предстоеше. В 88-ата минута Марселиньо центрира отляво, топката попадна в непокрития Кафу, който би, Будунов се опита да изчисти, но кълбото срещна крака на Милчев и се озова в мрежата на Дунав – 2:2.

В продължението на срещата Саша пропусна да направи пълен обрат, като Антонов блесна със спасяване.

ДУНАВ (РУСЕ) - ЛУДОГОРЕЦ - 2:2

1:0 Бранимир Костадинов (13')
1:1 Клаудиу Кешеру (66')
2:1 Бирсент Карагарен (77')
2:2 Михаил Милчев (88') - автогол

Дунав: Станислав Антонов, Искандар Джалилов, Тейнур Марем, Михаил Милчев, Христофор Хубчев, Диян Димов, Самир Аясс (69 - Петър Патев), Бранимир Костадинов (52 - Юлиян Ненов), Бирсент Карагарен (81 - Ндуйе Мойеци), Васил Шопов, Мирослав Будинов

Лудогорец: Ренан дос Сантос, Александър Василев, Неусиано Гусмао (46 - Лукас Саша), Игор Пластун, Хосе Паломино, Абел Анисе, Густаво Кампаняро (83 - Върджил Мисиджан), Марселиньо, Вандерсон Фариас, Джонатан Барбоса, Клаудиу Кешеру

Дунав (Русе) - Лудогорец 2:2