Академия 4 Май 2017

Лудогорец U19 надигра Левски в София, но загуби с 3:1

Лудогорец U19 надигра категорично като гост Левски в София, но загуби с 3:1. Мачът е от 18-и кръг на Елитната юношеска група до 19 г., но бе отложен...

U19: Левски (София) - Лудогорец 3:1

Лудогорец U19 надигра категорично като гост Левски в София, но загуби  с 3:1. Мачът е от 18-и кръг на Елитната юношеска група до 19 г., но бе отложен през март и се игра на 4 май.

През първото полувреме играта бе равностойна и двата отбора се оттеглиха за почивка при нулево равенство.

През второто "орлите" доминираха изцяло на терена, но добри положения за гол пропуснаха Тони Иванов, Цветослав Петров, Юнуз и Мартин Илков. От своя страна сините се възползваха от някои индивидуални грешки в състава на разградчани и поведоха с 2:0. В 88-ата минута Венци Славов успя с прехвърлящ далечен удар да изненада вратаря на Левски и да намали на 2:1. В добавеното време, когато момчетата на Васев търсеха изравнителното попадение, след нова индивидуална грешка, падна и третия гол за домакините.

„Горд съм с момчетата, въпреки загубата. Всички видяха, че надиграхме категорично съперника, за жалост пропуснахме чудесни възможности да отбележим. Грешките са част от играта, а и нашите момчета са с една година по-малки, така че няма да правим трагедии. Възможностите на отбора обаче са далеч по-големи и ще покажем това в следващите мачове”, коментира Васев.

Срещу Левски Лудогорец U19 игра в състав: Виктор Ганчев, Венцислав Славов, Иван Великов, Лъчезар Ковачев, Ангел Дойчинов, Ерол Дост, Цветослав Петров, Тони Иванов, Мартин Илков, Андреан Димитров,  Мехмед Мехмед (Юнуз Юнуз, Димитър Илиев, Георги Бабалиев)