Академия 8 Март 2017

Лудогорец U18 със страхотен мач срещу Левски, мачка 4:2 на „Георги Аспарухов“ (видео)

Лудогорец U18 изигра много силен мач в първия полуфинал за Купата на БФС срещу Левски в София и го победи на неговия стадион Vivacom Арена Георги...

Лудогорец U18 изигра много силен мач в първия полуфинал за Купата на БФС срещу Левски в София и го победи на неговия стадион Vivacom Арена Георги Аспарухов с 4:2. Успех в турнира дава право на участие в квалификациите на младежката Шампионска лига. Реваншът е следващия четвъртък в Разград.

Пред 250 зрители на изкуствения терен на Герена Лудогорец имаше превъзходство през целия мач и пропусна възможността да спечели с далеч по-изразителен резултат. Мартин Милков откри в 10-ата минута. Адриян Димитров вкара за 0:2 в 35-ата минута, а Тони Иванов направи резултата класически в полза на талантите от школата на шампионите в 63-ата минута. Левски върна едно попадение 15 минути преди последния съдийски сигнал, но Мартин Милчев отбеляза за 1:4 в 82-ата минута. Крайното 2:4 оформи Кабов в 85-ата минута от дузпа.

Много съм доволен от представянето на момчетата. Особено през първото полувреме“, коментира треньорът Юри Васев. „Изпуснахме не малко положения. Ударихме две греди. Въпреки хубавия успех обаче трябва да мислим и за реванша. Днес мина само първото полувреме. Второто е в Разград след седмица“, допълни Васев.

Съставът на Лудогорец U18: Атанасов, Славов, Г. Вълчев, Минчев, Илиев, Дост, Петров, Ковачев, Иванов, Димитров, Милков (Янков, Михайлов, Вълчев, Будинов)