Репортаж 26 Февруари 2017

Лудогорец разби Верея след почивката

Лудогорец постигна убедителна победа над Верея с 4:0 и увеличи преднината си на върха в класирането и вече е с 12 точки пред Левски. Преди почивката...

Лудогорец постигна убедителна победа над Верея с 4:0 и увеличи преднината си на върха в класирането и вече е с 12 точки пред Левски. Преди почивката обаче "орлите" може би подцениха малко противника си и старозагорци поддържаха известно равновесие в играта, а головите положения бяха малко.

Първата опасност дойде в средата на полувремето. Тогава прекрасен пас на Кампаняро към Кишада, който стреля точно, но Караджов спаси.

В 27-ата минута прекрасна триходова комбинация между Вандерсон, Кампаняро и Кишада, завърши със слаб удар на последния, който Караджов изби в корнер. Малко по-късно Вандерсон отново бе на добра позиция, но се подхлъзна и опасността за Верея отмина.

В 32-та минута Пластун имаше шанс да вкара, след хубаво центриране на Вандерсон от корнер, а ударът му мина вдясно от вратата. По-късно Венци Бенгюзов пробва удар отдалеч след като топката бе отбита от отбраната на Лудогорец, но бе неточен.

В последните секунди преди почивката Марселиньо подаде на Кафу, който се измъкна между двама защитници на Верея, нахлу в наказателното поле и копна топката, но тя премина на сантиметри над вратата.

След почивката Лудогорец упражни натиск и още при първата по-сериозна атака поведе. Натанаел центрира отляво, топката дойде неудобна и за Кишада и той вместо напред я прати зад себе си. Така неволно стана асистент, защото я насочи към Густаво Кампаняро, който с мощен шут намери долния десен ъгъл зад Иван Караджов.

В 61-ата минута, току що влезлият Мисиджан получи кълбото от Марселиньо, напредна отдясно и подаде към Вандерсон. Топката се отклони леко от Хасани и стигна до дребничкия бразилец, който отблизо покачи на 2:0. Хасани стана съавтор на още един гол във вратата на собствения си отбор.

В 80-ата минута Кампаняро потърси с вертикален пас Жоао Пауло, а бранителят на Верея в стремежа си да пресече пас нагласи топката на десния крак на току-що влезлия бразилец. Той пък от границата на наказателното поле с хубав шут вкара. В следващата атака и другата резерва - Мисиджан можеше да отбележи, но изскочил сам срещу Караджов загуби двубоя с него.

В 85-ата минута Валери Домовчийски можеше да вкара почетен гол за старозагорци. Мощният му удар под гредата обаче бе спасен виртуозно от Владо Стоянов.

В 86-ата минута пас на Натанаел изведе Марселиньо на чиста позиция, той стреля, Караджов пипна топка, тя се удари както при първия гол в дясната греда, а стражът на старозагорци я хвана малко след като тя се търкулна зад голлинията. Така бе оформен крайният резултат. След почивката за Верея дебют направи световният шампион за младежи с Гана Самуел Инкоом.

ЛУДОГОРЕЦ - ВЕРЕЯ 4:0

1:0 Кампаняро (48')
2:0 Вандерсон (61')
3:0 Пауло (80')
4:0 Марселиньо (86')

ЛУДОГОРЕЦ: Владислав Стоянов, Лукас Саша, Козмин Моци, Игор Пластун, Натанаел, Светослав Дяков, Густаво Кампаняро, Марселиньо, Джонатан Кафу (59 - Върджил Мисиджан), Вандерсон (77 - Жоао Пауло), Жуниор Кишада (59 - Клаудиу Кешеру)

ВЕРЕЯ: Иван Караджов, Здравко Запрянов (77 - Самуел Инкоом), Владимир Зафиров, Илиас Хасани, Селим Джемия, Георги Ангелов, Венцислав Бенгюзов (64 - Елиаш), Педро Еуженио, Селим Керкар (70 - Илиян Йорданов), Георги Андонов, Валери Домовчийски

Жълти картони: Натанаел (Лудогорец); Илиас Хасани (Верея).