Репортаж 24 Февруари 2017

Лудогорец отпадна от Лига Европа

Лудогорец отпадна от турнира Лига Европа. Шамоионите направиха 0:0 с Копенхаген в реванша от 1/16 финалите и след 1:2 в първия мач на "Васил...

Лудогорец отпадна от турнира Лига Европа. Шамоионите направиха 0:0 с Копенхаген в реванша от 1/16 финалите и след 1:2 в първия мач на "Васил Левски" напускат надпреварата.

Лудогорец изигра силен мач на "Паркен", но така и не успа да отбележи гол . През първото полувреме най-близо до попадение беше Клаудио Кешерю. Ударът му от границата на пеналта обаче мина на сантиметри от дясната греда . След почивката Вандерсон можеше да се разпише с удар по земя от границата на пеналта .

Като цяло Лудогорец контролираше мача през всичките 90 минути, но загубата в София преди седмица предреши крайния изход на двубоя.

КОПЕНХАГЕН - ЛУДОГОРЕЦ 0:0 (2:1 общ)

КОПЕНХАГЕН: Робин Олсен, Людвиг Аугостинсон, Ерик Йохансон, Андреас Корнелуис, Федерико Сантандер (79 - Андрия Павлович), Петер Анкерсен, Юсеф Туту, Матиас Йоргенсен, Расмус Фалк (89 - Николай Бйлесен), Абубакар Кейта (66 - Каспер Куск), Урош Матич

ЛУДОГОРЕЦ: Владислав Стоянов, Йордан Минев, Хосе Луис Паломино, Козмин Моци, Натанаел, Абел Анисе (65 - Жуниор Кишада), Светослав Дяков, Джонатан Кафу (75 - Върджил Мисиджан), Марселиньо, Вандерсон (83 - Жоао Пауло), Клаудиу Кешеру

Жълти картони: Петер Анкерсен, Федерико Сантандер (Копенхаген); Светослав Дяков, Абел Анисе, Клаудиу Кешеру (Лудогорец).

Копенхаген - Лудогорец 0:0