Репортаж 20 Февруари 2017

Лудогорец отнесе Славия

Лудогорец победи с 2:0 Славия в мач, който продължи два дни. Както е известно, срещата трябваше да се играе в неделя от 15,00 часа, но заради обилния...

Лудогорец победи с 2:0 Славия в мач, който продължи два дни. Както е известно, срещата трябваше да се играе в неделя от 15,00 часа, но заради обилния снеговалеж в София, от нея се състояха само 12 минути. В доиграването „орлите“ нямаха проблеми с младия отбор на „белите“ и лесно увеличиха преднината си на върха пред Левски на 10 точки и по този начин си върнаха настроението, след домакинската загуба от ФК Копенхаген.

В първите минути след началото на доиграването двата отбора си размениха по един удар чрез Натанаел и Калоян Кръстев. Постепенно съставът на Георги Дерменджиев пое контрола в срещата и в 20-ата минута първо Жоао Пауло стреля, а малко след това Вандерсон не бе точен. „Белите“ отговориха с добра контраатака, подхваната и завършена от Ивайло Димитров, който обаче не можа да нацели вратата. В 33-ата минута се откри най-доброто положение за „орлите“. Тогава Вандерсон изведе Жоао Пауло зад защитата на Славия, но Георги Петков предвидливо излезе и блокира удара на бразилеца. В 42-рата минута Славия като по чудо не излезе напред в резултата, Карабельов центрира от корнер, играч на Лудогорец заблуди Владо Стоянов, който някак си все пак спаси идващата топка. В последната секунда на първото полувреме Жоао Пауло центрира остро, но нямаше кой да засече кълбото.

През второто полувреме футболистите на Лудогорец изглеждаха далеч по-добре, отколкото през първите 45 минути. Въпреки това обаче, като цяло липсваха интересни моменти. Кишада направи добър пробив, но не можа да нанесе завършващ удар. В 63-ата минута Славия можеше да открие резултата, като Мартинов отне топката на Марселиньо пред наказателното поле на Лудогорец и с истинска бомба пробва рефлекса на Владо Стоянов, който обаче се справи блестящо. Постепенно обаче Лудогорец натисна здраво и в 67-ата минута логичното се случи. Тогава Вандерсон центрира към Кешерю, който с хубав удар с глава откри резултата. Малко след това румънският голмайстор на Първа лига отново излезе на отлична позиция, но стреля слабо и право в тялото на Георги Петков. След това „орлите“ сбъркаха при изнасянето на топката, тя се озова в юношата Калоян Кръстев, който проби и стреля, но над вратата. Точка на спора сложи Жуниор Кишада в 76-ата минута. Тогава той елегантно се завъртя и с красив далечен удар не остави шансове на Георги Петков за 2:0. В 90-ата минута Кешерю можеше да вкара и трето попадение във вратата на Георги Петков, но вратарят на „белите“ се прави със силния удар.

В четвъртък шампионите гостуват на ФК Копенхаген в реванш от 1/16-финалите на Лига Европа, а фактът, че водят с 10 точки пред втория в класирането Левски може да ги накара да съсредоточат мислите си изцяло върху евротурнирите.

СЛАВИЯ - ЛУДОГОРЕЦ 0:2

0:1 Клаудиу Кешеру (67')
0:2 Жуниор Кишада (76')

СЛАВИЯ: Георги Петков, Георги Пашов, Стефан Велков, Абуд Омар, Андреа Христов, Емил Мартинов, Божидар Васев (71 - Китан Василев), Янис Карабельов, Владимир Семерджиев (58 - Георги Йомов), Ивайло Димитров (77 - Наско Милев), Калоян Кръстев

ЛУДОГОРЕЦ: Владислав Стоянов, Натанаел, Козмин Моци, Игор Пластун, Лукас Саша, Светослав Дяков, Вандерсон, Густаво Кампаняро (61 - Марселиньо), Жуниор Кишада (89 - Абел Анисе), Клаудиу Кешеру,  Жоао Пауло (59 - Джонатан Кафу).

Жълти картони: Емил Мартинов, Китан Василев, Наско Милев (Славия). Вандерсон, Марселиньо (Лудогорец).

Славия - Лудогорец 0:2