Репортаж 14 Декември 2016

Лудогорец изпусна Черно море - 1:1

Лудогорец не успя да счупи рекорда по поредни победи в елита и остана на кота „13“ след равенство 1:1 с Черно море. Срещата в Разград бе много...

Лудогорец не успя да счупи рекорда по поредни победи в елита и остана на кота „13“ след равенство 1:1 с Черно море. Срещата в Разград бе много нервна, а силен мач изигра вратарят на „моряците“ Пржемисъл Коварж.

Наставникът на домакините Георги Дерменджиев бе дал почивка на някои от своите титуляри. Нямаше ги Владислав Стоянов, Абел Анисе и Вандерсон, докато Козмин Моци бе наказан. Така титулярно място получи Милан Борян, който не бе пазил от загубата от Арсенал с 2:3 на „Васил Левски“.

Двубоят започна с лек натиск на „орлите“, като Кешерю стреля слабо в 8-ата минута. Малко по-късно Йордан Минев центрира отдясно и Лукас Саша със странична ножица бе близо до откриване на резултата, но Коварж спаси. Последва удар и на Кафу, но отново чешкият страж на гостите се справи добре. „Моряците“ отговориха чрез Влади Романов, чийто изстрел обаче не намери целта. В 28-ата минута първо Паломино се размина с топката, тя обаче се озова в Георги Терзиев. Той не успя да я овладее и в крайна сметка кълбото попадна в Милан Борян. Вратарят също не се намеси добре, като кълбото стигна до играч на Черно море, който обаче не нанесе удар. След това Кешерю с ножичен удар и отново Саша провериха рефлекса на Коварж, който обаче пак се справи. Малко преди края на първата част при добра контраатака Ян Малик се озова на чиста позиция, но не успя да овладее топката.

Второто полувреме започна ударно. В 49-ата минута Кешерю откри резултата. След дълъг пас Стефан Станчев покри засадата, а Пламен Николов се намеси слабо. Така топката се озова в румънския таран, който без проблеми отбеляза 12-ия си гол в Първа лига. Секунди по-късно обаче стана горещо пред вратата на Милан Борян. След отлична контраатака Романов излезе на добра позиция и стреля, но канадският страж изби. Той нямаше какво да стори при следващата атака. Топката се озова отново в Коконов, който подаде остро към Марек Кузма и за чеха не бе проблем отблизо до изравни резултата. Това попадение отприщи огромен натиск към вратата на Черно море, но топката не влизаше и не влизаше във вратата на Коварж. На два пъти Саша пробва да вкара, но без успех. След това гостите искаха червен картон за Натанаел, който удари с лакът Иван Коконов, но бразилският защитник получи жълт от рефера Никола Попов. В 71-ата минута резервата Кишада стреля, но Коварж отново изби. Така се стигна и до 76-ата минута, когато варненци останаха с човек по-малко. Дани Георгиев фаулира Натанаел и получи втория си жълт картон, а натискът на Лудогорец стана още по-зловещ. Десетина минути преди края на срещата Марселиньо би, но чешкият вратар на Черно море отново бе на мястото си. Тоталната драма дойде в 86-ата минута. Тогава Марселиньо нанесе отличен изстрел, но топката се удари в горната греда.

ЛУДОГОРЕЦ - ЧЕРНО МОРЕ 1:1

1:0 Клаудиу Кешеру (49')
1:1 Марек Кузма (51')

Лудогорец: Милан Борян, Йордан Минев, Георги Терзиев, Хосе Луис Паломино, Натанаел (90+5 - Густаво Кампаняро), Светослав Дяков (к), Лукас Саша (68 - Жуниор Кишада), Върджил Мисиджан (83 - Сисиньо), Марселиньо, Джонатан Кафу, Клаудиу Кешеру

Черно море: Пжемисъл Коварж, Михаил Венков (к), Пламен Николов, Стефан Станчев, Ондрей Сукуп, Ян Малик (75 - Траян Траянов), Тодор Паланков, Даниел Георгиев, Иван Коконов, Марек Кузма (90+4 - Валентин Йосков), Владислав Романов (81 - Мартин Костадинов)

Жълти картони: Лукас Саша, Натанаел (Лудогорец); Пжемисъл Коварж, Михаил Венков, Пламен Николов, Тодор Паланков, Даниел Георгиев.

Червен картон: Даниел Георгиев (Черно море).

Лудогорец - Черно море 1:1