Репортаж 24 Ноември 2016

Лудогорец взе точка и измести Базел от третото място

Лудогорец и Базел завършиха 0:0 в мач от петия кръг на груповата фаза в ШЛ, което бе достатъчно на "орлите" да изместят швейцарския шампион...

Лудогорец и Базел завършиха 0:0 в мач от петия кръг на груповата фаза в ШЛ, което бе достатъчно на "орлите" да изместят швейцарския шампион от третото място в групата, даващо право на участие в Лига Европа през пролетта. Двата отбора са с по две точки кръг преди края, но българският шампион е с по-добри показатели от преките двубои.

В последните си срещи Лудогорец ще гостува на ПСЖ, а Базел приема Арсенал. Мачовете ще са решаващи и за четирите тима, тъй като днес англичаните и французите завършиха 2:2 в Лондон и така победителят в групата ще се реши именно в последния кръг.

Иначе днес Лудогорец изигра тактически мач, но се видя, че при липсата на контузения плеймейкър Марселиньо играта на разградчани в атака не спореше. От своя страна швейцарците бяха малко по-опасният тим и към края на двубоя можеха да стигнат до попадение, но Владо Стоянов отрази шут на останалия очи в очи с него Елионуси.

През първия четвърт час играта бе равностойна и без положения пред двете врати. Първото по-сериозно положение дойде в 17-ата минута, когато Зуфи шутира от 23 метра, но Владо Стоянов боксира.

В 30-ата минута гостите получиха право да изпълнят фаул, който бе подарък от главния рефер Мартин Аткинсън. Делгадо стреля опасно от много малък ъгъл, но Владо Стоянов спаси.

Две минути преди края на първата част Ланг центрира към Зуфи, който шутира опасно, но право в ръцете на Владо Стоянов. Лудогорец отговори с добра атака, която обаче не успя да зафърши с удар към вратата.
Така, предвид липсата на кой знае какви положения пред двете врати, първото полувреме логично завърши при 0:0.

Втората част продължи като първата - без сериозни положения пред двете врати. Така бе до 76-ата минута, когато Елионуси излезе очи в очи с Владо Стоянов, но стражът на орлите се намеси феноменално и спаси.

До края на двубоя гостите се хвърлиха в атаки, но така и не успяваха да пробият отбраната на разградчани. От своя страна българският тим на няколко пъти имаше възможност да организира контраатаки, но играта на Кафу в тази среща не спореше и на няколко пъти той се засуети при пасове към нахлуващи на скорост негови съотборници.

ЛУДОГОРЕЦ - БАЗЕЛ 0:0

ЛУДОГОРЕЦ: Владислав Стоянов, Сисиньо, Хосе Луис Паламино, Козмин Моци, Натанел, Светослав Дяков, Абел Анисе, Върджил Мисиджан (84 -