Репортаж 20 Октомври 2016

Кошмар в Лондон! Лудогорец загуби с 0:6 от Арсенал

Лудогорец изживя истински кошмар в Лондон. Отборът допусна най-тежката си загуба в Европа, след като бе разгромен с 0:6 от Арсенал в мач от третия...

Лудогорец изживя истински кошмар в Лондон. Отборът допусна най-тежката си загуба в Европа, след като бе разгромен с 0:6 от Арсенал в мач от третия кръг в груповата фаза на ШЛ. С хеттрик за „артилеристите“ се отличи Месут Йозил, а по едно попадение добавиха Алексис Санчис, Уолкот и Окслейд-Чембърлейн.

Лудогорец бе подкрепян от над 3000 българи на "Емирейтс" и през първото полувреме игра равностойно, но след почивката допусна доста грешки в отбрана, които доведоха до катастрофалния резултат.

Срещата започна с много силен натиск на домакините, които след няколко опасни атаки откриха резултата в 12-ата минута. Алексис Санчес получи извеждащ пас, финтира Козмин Моци и с много красив диагонален прехвърлящ удар матира Владислав Стоянов. След попадението Лудогорец изнесе играта в по-предни позиции и в 18-ата минута бе близо до изравнителен гол. Бърза комбинация завърши с пас на Марселиньо към Вандерсон, който шутира от малък ъгъл, но Оспина изби. В 23-ата минута орлите осъществиха нова добра атака. Вандерсон изведе Кафу зад отбраната на артилеристите, бразилецът преодоля Оспина, но шутира слабо, вратарят се върна и улови. Пет минути по-късно Мустафи допусна груба грешка, за момент Мисиджан остана сам срещу вратаря, но холандецът не успя да чукне топката покрай Оспина. Арсенал отговори с изключително опасна атака, която завърши с неточен пас на Окслейд-Чембърлейн към намиращия се на празна врата Уолкот. В 32-ата минута Лудогорец като по чудо не изравни. Мисиджан бе изведен сам срещу вратаря, но не успя да го преодолее. Последва пас към Вандерсон, който шутира от границата на наказателното поле, но топката се отби в дясната греда на Оспина. След това играта на българския шампион се развали, най-вече в дефанзивен план, където се отваряха все по-големи пространства. Последва шут на Уолкот шутира, но Стоянов изби. Така се стигна до 42-ата минута, в която Уолкот разстреля Владо Стоянов с удар от 22 метра.

Втората част започна с много груба грешка в отбраната на Лудогорец, при която Паломино, иначе играещ великолепно до този момент, заложи топката на Окслейд-Чембърлейн, който от 7-8 метра покачи на 3:0. В 56-ата минута резултатът набъбна на 4:0 след егоистична изява на Марселиньо. Бразилецът бе изведен сам срещу вратаря, но бързината не му позволи да се откъсне от бранителите в червено. Въпреки това той имаше отличен шанс да подаде към свой съотборник, намиращ се в добра позиция, но не го направи. Топката му беше отнета, последва контраатака, при която Йозил надбяга Моци и вкара с техничен шут покрай Стоянов. В 68-ата минута англичаните можеха да отбележат и пети гол, но изстрелът на Окслейд-Чембърлейн попадна в ръцете на Владо Стоянов. Това се случи в 83-ата минута, когато резервата Лукас Перес намери непокрития Йозил и халфът покачи на 5:0. Само три минути по-късно германецът оформи своя хеттрик след изстрел от воле, оформяйки крайното 6:0 за Арсенал.

АРСЕНАЛ - ЛУДОГОРЕЦ 6:0

1:0 Алексис Санчес (12')