Репортаж 14 Октомври 2016

Лудогорец би Пирин преди Арсенал

Топ скаутът на „топчиите“ Сагигао видя „орлите“ в Благоевград

Лудогорец се доближи на една точка от лидера Левски, след като би 3:1 Пирин в Благоевград в късния петъчен мач от 10-ия кръг на Първа лига. Шампионите, които по принцип имат да играят отложен двубой с Берое, взеха трите точки на стадион „Христо Ботев“ през димна завеса и пред погледа на главния скаут на Арсенал Франсис Сагигао.

Както е известно, в сряда лудогорци излизат срещу лондонския гранд в трети мач от груповата фаза на Шампионската лига. Сагигао бе придружаван от агента ни Лъчезар Танев. Каталунецът е ключова фигура за „артилеристите“. Именно Сагигао измъква Сеск Фабрегас под носа на Барселона и го води на Арсен Венгер, преди талантът да подпише първия си професионален договор с „блаугранас“. Същото е щял да направи с Жерард Пике и самия Лео Меси. Рафа Бенитес пък го е искал в... Реал Мадрид.

Колкото до самия мач, треньорът на гостите Георги Дерменджиев заложи на изцяло титулярния състав от Шампионската лига. И двубоят започна вихрено за Лудогорец. Още в петата минута Върджил Мисиджан се стрелна в пеналта на домакините и бе фаулиран от вратаря на „орлетата“ Красимир Костов за дузпа и жълт картон. Козмин Моци, който пропусна за 2:2 срещу ПСЖ (в крайна сметка 1:3 на „Васил Левски“), този път бе безпогрешен. В 10-ата минута обаче реферът Георги Кабаков спря мача заради димна завеса, причинена от феновете на благоевградчани. Все пак след само две минути пауза играта стартира отново.

И в 14-ата мин. пиринци изравниха. Младежкият национал Тони Тасев изпълни корнер отдясно, Станислав Костов отклони на първа греда, а Дани Младенов прониза националния вратар Владислав Стоянов. Все пак тимът на Дерменджиев не се нуждаеше от много време, за да възстанови статуквото. Натанаел се вряза отляво, центрира и Румен Сандев отигра комично топката с гърди, след което тя попадна на главата на Джонатан Кафу. Бразилският топстрелец нямаше проблеми да направи 2:1. В края на първата част Пирин се вдъхнови отново. Славчо Костов опита две зрелищни изпълнения, като при второто бе доста близо до целта. От друга страна, през това първо полувреме Вандерсон можеше да причини още главоболия на Пирин, но се забави и уби скоростта на атаката. Затова пък точно той бе на прага на трети гол за отбора си в 58-ата минута. Тогава Натанаел открадна топката отляво, даде на Вандерсон, който виртуозно си размени двойно с Кафу и стреля мощно, но Костов изби. В 74-ата мин. Владислав Стоянов се намеси авторитетно, като отрази изстрел от фаул на съименника си от Пирин Златинов. Само 5 минути по-късно обаче ново абсурдно изпълнение на защитник на Пирин приключи мача. След като бе навързан от резервата Лукоки, Александър Башлиев го съпроводи и си забоде топката в собствената врата...

Като цяло блесна Марселиньо - почти всяка атака на шампионите минаваше през него.

ПИРИН - ЛУДОГОРЕЦ 1:3

0:1 Моци (7') - дузпа
1:1 Младенов (15