Репортаж 2 Октомври 2016

Лудогорец удари 3:1 Нефтохимик

Лудогорец постигна победа с 3:1 над новака Нефтохимик и с трите точки излезе на второ място във временното класиране. Успехът обаче не дойде толкова...

Лудогорец постигна победа с 3:1 над новака Нефтохимик и с трите точки излезе на второ място във временното класиране. Успехът обаче не дойде толкова безпроблемно, като „шейховете“ успяха да изравнят след почивката и домакините трябваше да се размърдат, за да спечелят срещата. Треньорът им Георги Дерменджиев бе направил няколко промени в състава, като сред титулярите се появиха Игор Пластун, Густаво Кампаняро, Лукас Саша и Клаудиу Кешерю.

Домакините започнаха мача много напористо с желание с бързи голове да решат изхода на мача. В 13-ата минути те вече бяха напред в резултата, след като Лукас Саша центрира отдясно, Кешерю продължи топката с глава на задната греда, като Вандерсон с отсечен удар в обратния ъгъл направи безпомощен вратаря Янко Георгиев – 1:0. Малко по-късно хубава атака на гостите бе спряна със съмнителна засада на Костадин Хазуров. Играта отново се пренесе пред вратата на бургазлии, като пропуските следваха един след друг. Между 20-ата и 20-ата минути добри положения изпуснаха Саша и Кафу. След половин час игра Натанаел отправи хубав удар отдалеч, но топката се отби в напречната греда. В 36-ата минута Лукас Саша стреля опасно от границата на наказателното поле, но топката мина покрай страничния стълб. В последната минута на първата част Джонатан Кафу бе изведен чудесно отдясно зад гърба на защитата му, но ударът му профуча покрай гредата.

„Шейховете“ обаче шокираха Лудогорец в началото на втората част. Тогава резервата Станислав Маламов проби отляво и центрира, Иван Вълчанов върна топката към връхлитащия Николай Дюлгеров, който с мощен шут я вкара в мрежата – 1:1. Попадението раздразни „орлите“, които тръгнаха мощно в атака. И второто им попадение не закъсня, като падна 10 минути след изравнението. Марселиньо изведе Лукас Саша сам отляво и бразилецът с мощен шут опъна до скъсване мрежата на гостите. Интригата в мача бе убита в 70-ата минута. Тогава Марселиньо отлично изведе Клаудио Кешерю през центъра, а румънецът вкара ефектен гол с мощен удар, при който топката се отби в десния страничен стълб и се оплете в мрежата.

ЛУДОГОРЕЦ - НЕФТОХИМИК 3:1

1:0 Вандерсон (13')
1:1 Николай Дюлгеров (47