Репортаж 13 Юли 2016

Лудогорец тотално надигра Младост и взе чиста победа с 2:0

Лудогорец започна с победа участието си в евротурнирите. „Орлите“ треснаха с 2:0 черногорския Младост и определено трябва да съжаляват, че не...

Лудогорец започна с победа участието си в евротурнирите. „Орлите“ треснаха с 2:0 черногорския Младост и определено трябва да съжаляват, че не отбеляза 6 или 7 безответни попадения във вратата на тима от Подгорица, тъй като играха много добре.

Треньорът на разградчани Георги Дерменджиев заложи на изключително офанзивен състав. На вратата бе Владислав Стоянов. Пред него в защита действаха Сисиньо, Козмин Моци, новото попълнение Игор Пластун и Натанаел. Като дефанзивен халф действа единствено капитана Светослав Дяков. Иначе логично на върха на атаката бе Джонатан Кафу, подкрепян от цели четирима футболисти - Марселиньо, Джоди Лукоки, Жуниор Кишада и Вандерсон.

В първите минута бековете на тима Сисиньо и Натанаел направиха добри пробиви, но до нещо по-опасно пред вратата на Люлянович не се стигна. В 8-ата минута Марселиньо бе изведен зад защитата на черногорците, но центрирането му по земя попадна право в ръцете на вратаря на гостите. В 13-ата минута реферът Сергей Лапочкин от Русия даде дузпа за Лудогорец. Лукоки издебна в гръб защитника на Младост Новович, взе му топката, а бранителят го събори с шпагат. Зад топката застана Козмин Моци, който без проблеми от бялата точка откри резултата. Малко след това Вандерсон можеше да вкара красив гол, но Люлянович спаси, макар и трудно. След това пък Пластун свали към Марселиньо, който обаче не успя да отиграе.

В 26-ата минута Лудогорец поведе с 2:0 след брилянтна атака. Марселиньо изведе Натанаел отляво, той центрира към Кишада, който с глава отклони към Лукоки. От близо националът на ДР Конго не сбърка. В 36-ата минута разградчани стигнаха и до трето попадение, дело на Вандерсон. То обаче бе отменено заради засада. Секунди след това пред Кишада се откри отлична възможност, но той стеля над вратата.

Второто полувреме започна по познат начин – с натиск на „орлите“. В 47-ата минута Вандерсон върна към Марселиньо, който стреля мощно, но Люлянович изби. Секунди след това Джонатан Кафу не успя да овладее топката, останал сам срещу стража. В 57-ата минута Натанаел изпълни по чудесен начин пряк свободен удар, но кълбото мина на сантиметри от вратата на Люлянович. Малко по-късно Вандерсон разсече защитата на Младост и сервира топката на Кафу, който обаче не уцели целта. В 80-ата минута отново Натанаел би от фаул, но отново неточно. Последва грандиозен пропуск на Джоди Лукоки, който от близо вместо да разстреля черногорският вратар, стреля в аут.

ЛУДОГОРЕЦ - МЛАДОСТ (ПОДГОРИЦА) 2:0

1:0 Моци 13 (д.)
2:0 Лукоки 26

ЛУДОГОРЕЦ: Владислав Стоянов, Сисиньо, Козмин Моци, Игор Пластун, Натанаел, Светослав Дяков (90 - Абел Анисе), Марселиньо, Джоди Лукоки, Жуниор Кишада (81 - Лукас Саша), Вандерсон (80 - Клаудиу Кешеру), Джонатан Кафу

МЛАДОСТ (ПОДГОРИЦА): Люлянович, С. Копитович, Райчевич, Власавлевич, Ш. Копитович, Бързанович, Джурисич, Новович, Петрович (71 - Букурац), Игуманович, Лакич