Репортаж 2 Юли 2016

Лудогорец наказа Макаби (Хайфа) с 2:0

Лудогорец продължи с добрите резултати по време на лятната си подготовка. „Орлите“ победиха с 2:0 първия израелски отбор, влязъл в групите на...

Лудогорец продължи с добрите резултати по време на лятната си подготовка. „Орлите“ победиха с 2:0 първия израелски отбор, влязъл в групите на Шампионската лига – Макаби Хайфа. Шампионите играха за пръв път с новия си екип, на който дебютира и спонсорът „bet365“.

По време на подготвителния си лагер в Австрия, играчите на Георги Дерменджиев записаха успехи над Славия Прага (2:1), над шампиона на Грузия - Динамо Тбилиси (3:0) и направиха реми срещу Динамо Москва – 1:1.

Клаудио Кешерю можеше да открие резултата още във втората минута. Вратарят Левита обаче спаси отличният му изстрел от фаул. Само секунди по-късно израелците имаха възможност да поведат. Венци Керчев събори нападател на Макаби в наказателното поле и съдията отсъди дузпа, която бе майсторски спасена от канадския страж - Милан Борян. Ударът бе на Вермут. Последва ново положение за Лудогорец, но Густаво Кампаняро не успя да намери целта от близо. Той обаче стори това в 10-ата минута. Мисиджан направи марков пробив и центрира отлично отдясно, като Кампаняро с глава отбеляза първото си попадение за „орлите“, макар и в неофициален мач. В 21-ата минута евреите можеха да изравнят, но отново Борян се намеси силно, спасявайки диагонален изстрел на Обраняк. В 32-ата минута шампионите поведоха с 2:0. Клаудиу Кешерю центрира чудесно към Андрей Препелица, Кишада пропусна, а румънският халф без проблеми овладя и прати топката за втори път в мрежата на Макаби. Израелците можеха да намалят резултата малко преди края на първата част. Централният им нападател Рукавитця се озова на добра позиция, Борян излезе да го пресрещне, а австралиецът се опита да го прехвърли, но не намери вратата.

През второто полувреме отново тимът на Георги Дерменджиев стоеше по-добре на терена. В 51-ата минута Сисиньо проби по десния фланг. Бразилецът преодоля бранител, влезе сам в наказателното поле, след това опита да стреля, но изкара топката в аут.
До края на мача футболистите на Рони Леви опитаха да стигнат до почетен гол, но така и не съумяха да застрашат Милан Борян.

В неделя е последната контрола на „орлите“ на австрийска земя – срещу украинския шампион Динамо (Киев).

Съставът на Лудогорец: Милан Борян, Сисиньо, Георги Терзиев, Венцислав Керчев, Витиня, Абел Анисе, Андрей Препелица (83 - Светослав Ковачев), Густаво Кампаняро, Върджил Мисиджан, Жуниор Кишада, Клаудиу Кешеру

Лудогорец - Макаби (Хайфа) 2:0 | Контрола

Лудогорец - Макаби (Хайфа) 2:0