Академия 18 Май 2016

Лудогорец U17 докосва титлата след впечатляващ обрат над Черно море

Лудогорец U17 докосва титлата в първенство на елитната юношеска група след забележителен обрат над Черно море. Момчетата на Юри Васев и Ангел...

Лудогорец U17 докосва титлата в първенство на елитната юношеска група след забележителен обрат над Черно море. Момчетата на Юри Васев и Ангел Караиванов губеха  0:2 на полувремето, но стигнаха до 4:2 и дръпнаха на върха в класирането с пет точки пред Септември и седем пред Литекс. Талантите от футболната академия на шампиона имат и мач по-малко. За да узаконят първото място, момчетата на Васев и Караиванов се нуждаят от три точки в оставащите три мача, първият от които е срещу Левски в понеделник в Разград.

За обрата срещу „моряците“ по два гола отбелязаха Цветослав Петров и Еге Реват. Първият се разписа в 45-ата и 51-ата минута, като второто му попадение бе особено красиво. Головете на Реват паднаха в 59-ата и 70-ата минута.

Черно море завърши мача с човек по-малко след червен картон на Венцилавов.

За пореден път доказахме, че ме най-добрият отбор в групата. Момчетата имат страхотен потенциал и характер. Това е единадесети мач, в който правим пълен обрат в настоящото първенство. Този факт ме радва много“, коментира Юри Васев.

Съставът на Лудогорец U17 срещу Черно море: Дамянов, Караниколов, Николов, Ковачев, Илиев, Дост, Юруков, Петров, Иванов, Реват, Милков (Георгиев, Стоянов, С. Вълчев)