Репортаж 6 Февруари 2016

Лудогорец надигра, но не победи Слован

Греда на Михаил Александров лиши шампионите от успеха над словашкия тим

Лудогорец продължава без загуба в зимните си контроли. Шампионите направиха второ поредно нулево равенство – този път срещу словашкия Слован. До момента „орлите” спечелиха четири поредни победи – срещу германския Фортуна Дюселдорф (3:1), чешкия шампион Виктория Пилзен (2:1), третия в Украйна Заря Луганск (2:1) и румънския гранд Стяуа (3:0). Направиха реми с чешкия Збройовка Бърно (0:0).

Лудогорец и Слован се срещнаха в квалификациите на Шампионската лига през сезон 2013/14. Тогава първият двубой в Братислава завърши 2:1 за домакините, а на реванша „орлите” ги разбиха с 3:0, постигайки първата си победа в евротурнирите.

Старши треньорът на разградчани Георги Дерменджиев заложи на почти изцяло резервен отбор. На вратата започна Милан Борян. Пред него в защита бе карето Витиня, Марем, Терзиев и Ангуло. Саша и Анисе бяха вътрешни халфове, а пред тях местата си сменяха Михаил Александров, младия Денислав Александров и Джоди Лукоки. На върха на атаката стартира Цветелун Чунчуков.

Въпреки че словаците бяха със своите титуляри, по-добре на терена стоеше Лудогорец. В 23-ата минута Цветелин Чунчуков направи пробив, но бе блокиран. Топката се озова в Браян Ангуло, който с красив удар опита да преодолее Грейф, но неуспешно. В 32-ата минута играчите на Слован можеха да открият резултата. Витиня сбърка при изнасянето, топката се озова в Милинкович, който я подаде веднага на Пришкин. Унагрецът обаче би слабо и Борян улови. Малко по-късно Ангуло изпълни отлично пряк свободен удар, но топката мина на сантиметри от вратата. В самия край на първата част Чунчуков и капитана Михаил Александров взаимодействаха добре, като ударът на национала бе блокиран.

В 63-ата минута „орлите” бяха много близо до попадение. Мишо Александров стреля от фаул, топката се завъртя фалцово, но срещна гредата. Секунди след това националът центрира, а включилият се Марем закъсня и не можа да играе с топката, като по този начин пропусна добро положение. В 73-ата минута отново Мишо Александров имаше възможност да стреля, но слабо. До края на спаринга веднъж Ангуло би от пряк свободен удар, но в аут. Същото стори и Абел Анисе. В 90-ата минута Адилехоу влезе грубо в краката на Цветелин Чунчуков и получи втори жълт и респективно червен картон.