Репортаж 22 Януари 2016

Лудогорец би шампиона на Чехия

Лудогорец записа втора поредна победа по време на лагера си в Турция. След като треснаха германския Фортуна Дюселдорф с 3:1, вчера „орлите“ победиха...

Лудогорец записа втора поредна победа по време на лагера си в Турция. След като треснаха германския Фортуна Дюселдорф с 3:1, вчера „орлите“ победиха шампиона на Чехия и участник в групите на Лига Европа - Виктория Пилзен. Точни за престижната победа бяха бразилците Марселиньо и Саша, а едно попадение за лидера в чешката Гамбринуслига върна Холенда.

Треньорът на Лудогорец Георги Дерменджиев очаквано заложи на Владислав Стоянов, който игра през записа 45 минути срещу отбора от Пилзен. Футболист номер 1 на 2014 г. не взе участие в първата контрола на „орлите“ за годината – срещу Фортуна, като тогава по едно полувреме си размениха Милан Борян и Георги Аргилашки. Титуляр във втори пореден мач бе Джоди Лукоки.

Срещата започна доста лошо за разградчани, като още в 5-ата минута контузия получи Георги Терзиев. Той бе заменен от Тейнур Марем. Секунди след това чехите организираха добра атака, но защитата на шампионите се справи. Първото по-сериозно положение за Лудогорец дойде в 11-ата минута. „Орлите“ организираха бърза атака, топката стигна до Кешерю, който стреля, но Болек изби. Кълбото бе изчистено в корнер, а след изпълнението му, бранител на Пилзен изчисти силно напред. Малко по-късно Вандерсон проби от дясно, опита двойно подаване с Натанаел, но топката бе изчистена. След това чехите погледнаха към вратата на Владислав Стоянов, но ударът бе неточен. В 26-ата минута се откри чудесна възможност за Лудогорец. Марселиньо подаде на Кешерю, той стреля, стражът на Виктория изби, а Препелица опита добавка, но без успех. Две минути по-късно Лудогорец поведе в резултата. Тимът на Георги Дерменджиев организира чудесна атака, която завърши с хубав удар на Марселиньо с левия крак – 1:0.

Виктория Пилзен можеха да изравнят в 34-ата минута, когато организираха опасна атака от ляво, но изстрелът на Ванек не бе точен. Четири минути по-късно Джоди Лукоки прекара топката между краката на Болек и тя се озова в мрежата му. Попадението обаче не бе зачетено заради засада. В 43-ата минута Копик опита нещо между удар и центриране от дясно, но Стоянов улови. В продължението на първата част чехите стигнаха до най-опасното си положение пред вратата на българите. След центриране се получи разбъркване в наказателното поле на Лудогорец, но в крайна сметка опасността бе преустановена.

Второто полувреме започна с атака на Лудогорец, като Мишо Александров би, но топката бе избита от Козачик. В 52-ата минута Вандерсон подаде към Кафу вдясно. Той му върна паса на празна врата, но бразилецът не успя да уцели топката. След двоен рикошет тя се озова в Саша, който покачи на 2:0. Секунди след това обаче чешкият шампион се върна в мача. Точен с глава бе 30-годишният таран Ян Холенда.

Срещата бе доста груба от страна на играчите на Виктория Пилзен. На няколко пъти медицинския екип на Лудогорец влизаше на терена, а в самия край на двубоя Сисиньо напусна накуцвайки игрището.