Академия 3 Октомври 2015

Лудогорец U19 разгроми с 6:1 Монтана

Лудогорец U19 разгроми с 6:1 Монтана в мач от VII кръг на първенството в елитната юношеска група. Големият герой в мача бе нападателят Светослав...

Лудогорец U19 разгроми с 6:1 Монтана в мач от VII кръг на първенството в елитната юношеска група. Големият герой в мача бе нападателят Светослав Ковачев. Той вкара четири гола през първото полувреме, а по едно попадение след почивката добавиха Мартин Кирилов и Милен Младенов. Така момчетата на Галин Иванов събраха 15 точки, дошли след пет победи и две загуби.

Междувременно в събота сутринта Лудогорец U17 допусна обрат срещу Левски и загуби с 2:3 на стадион "Георги Аспарухов". Тимът, воден от треньора Юри Васев, поведе с 2:0 до почивката след две попадения на привлечения от Литекс национал Тони Иванов. През втората част обаче талантите не издържаха и допуснаха три безответни гола. Това бе втора загуба на Лудогорец U17 в първенството.Отборът има 10 точки.

Съставът на Лудогорец U19: Наумов, Благоев, Станимиров, Великов, Младенов, Стойнов, Климентов (Стоянов 70), Тенев (Георгиев 62), Ковачев (Кирилов 46), Юнуз (Юсуфов 75), Мехмед

Съставът на Лудогорец U17: Атанасов, Караниколов (Славов 65), Бориславов, Николов, Ковачев (Атанасов 75), Юруков (Кадир 72), Дост, Иванов, Милков (Полат 72), Петров, Реват