Репортаж 21 Август 2015

Кешеру блести при разгром над Пирин

Най-новото попълнение на Лудогорец – Клаудио Кешеру, изигра страхотен мач за втората поредна победа на Лудогорец при Едуард Ераносян. Румънският...

Най-новото попълнение на Лудогорец – Клаудио Кешеру, изигра страхотен мач за втората поредна победа на Лудогорец при Едуард Ераносян. Румънският национал отбеляза два гола за успеха на шампионите с 3:0 над Пирин в Благоевград. Кешеру удари и две греди. Другото попадение бе дело на Александър Василев през първото полувреме. Удар на Моци също среща гредата, с което „орлите“ пропуснаха да запишат рекордна победа като гост.

В началото мачът бе равностоен. Лудогорец можеше да поведе  в 16-ата минута, когато удар на Козмин Моци срещна напречната греда. Пет минути след това Марселиньо подаде на Кешеру, шутът на румънския нападател отново срещна гредата, но при добавката Василев бе точен и изведе гостите напред.

Най-спорната ситуация в двубоя бе в 29-ата минута, когато Богомил Дяков изрита Анисе Абел, но получи само жълт картон.

Шампионите решиха мача в 35-ата минута, когато Вирджил Мисиджан открадна топката от играч в зелено, Анисе пусна пас в предни позиции, Марселиньо отклони към Кешеру и таранът се разписа с премерен шут в долния ляв ъгъл за 0:2.

В началото на второто полувреме започналият като титуляр канадски национал Милан Борян демонстрира отличен рефлекс след изстрел на Маркиньос, но впоследствие се оказа, че бразилецът е бил в засада. Малко по-късно и Мартин Тошев тества реакциите на вратаря, който отново бе на висота.

В 58-ата минута Кешеру можеше да се разпише отново, но за втори път уцели греда. 180 секунди по-късно обаче румънската звезда бе безпощаден след асистенция на Мисиджан и даде класическа преднина на своя тим.

До края на срещата „орлите“ имаха превъзходство и можеха да стигнат до ново попадение. Пропуск обаче направи влезлият като резерва Джоди Лукоки.

Пирин (Благоевград) - Лудогорец 0:3

Голмайстори: 0:1 Василев (21), 0:2 Кешеру (35), 0:3 Кешеру (60)

ПИРИН: Красимир Костов, Юлиан Попев, Александър Дюлгеров, Стилиян Николов, Богомил Дяков, Еденилсон Бергонси (16 - Венцислав Бенгюзов), Антон Костадинов, Тони Тасев, Илия Карапетров (80 - Благов), Мартин Тошев (70 - Антонио Хаджииванов), Маркиньос
Треньор: Неделчо Матушев

ЛУДОГОРЕЦ: Милан Борян, Александър Василев (65 - Александър Василев), Александър Александров, Козмин Моци, Абел Анисе, Натанаел, Светослав Дяков, Върджил Мисиджан (80 - Лукас Саша), Марселиньо (46 - Вандерсон), Сисиньо, Клаудиу Кешеру
Треньор: Едуард Ераносян

Жълти картони: Туджаров, Бенгюзов, Б. Дяков, Тасев; Марселиньо, Ал. Александров

Стадион: "Христо Ботев", Благоевград