Репортаж 1 Юли 2015

Лудогорец удари Университатя с гол на Чунчуков

Румънците изпускат дузпа през първото полувреме

Лудогорец победи 1:0 петия в Румъния Университатя Крайова във втората си контрола от подготовката в Австрия. Преди три дни шампионите удариха с 3:2 силния тим на Краснодар.
Разградчани излязоха без две трети от титулярите срещу румънците. Звездните нови попълнения Лукоки, Препелица и Сисиньо изобщо не взеха участие, а заедно с тях в състава не бяха Владо Стоянов, Браян Ангуло, Анисе и Мисиджан.

За румънците пък титуляр в центъра на защитата бе бившият цесекар Апостол Попов.

Въпреки че не бяха с титулярите, разградчани създадоха първата по-сериозна опасност в 8-ата мин, когато Марселиньо стреля от фаул ниско по земя и Балградеан едва изби от голлинията.
В 20-ата впоследствие при сблъсък пострада Витиня и бе сменен с Ангуло.

В тези минути много активен по десния фланг бе Мишо Александров, който не само отне много топки, но и участваше при почти всички по-остри атаки. Именно той в 29-ата изведе много добре Марселиньо сам срещу вратаря, но стражът спаси. В 32-ата минута Борян извърши нарушение срещу откъсналия се Хергелигиу и реферът отсъди дузпа. Зад топката застана Бауаб, който уцели лявата греда на българската врата. В 40-ата минута Университатя организира нова добра атака, която завърши с опасен шут по земя на Тирнакоп, но Милан Борян спаси.

В 58-ата мин. румънците претендираха за нова дузпа като изпусналият първата Бауаб бе най-активен в протестите. Малко по-късно Браян Ангуло изпълни хубаво фаул, но стражът изби със сетни усилия.

В 77-ата минута влезлият като резерва нападател Цветелин Чунчуков направи хубав пробив, стреля мощно извън наказателното поле и откри - 1:0. До края двата тима не стигнаха до голови положения.

ЛУДОГОРЕЦ - УНИВЕРСИТАТЯ 1:0

1:0 Цветелин Чунчуков 77

ЛУДОГОРЕЦ: Борян, Минев, Моци, Терзиев, Витиня (22-Ангуло), Дяков, Марселиньо, Вандерсон, Василев, Александров, Кишада (Аргилашки, Ал. Александров, Любомиров, Мисиджан, Анисе, Саша, Чунчуков, Пр.Петров)

УНИВЕРСИТАТЯ: Балградеан, Ахим, Акка, Попов, Ватайелу, Балута, Матеу, Тирнакоп, Роча, Бауаб, Хергелигиу

Лудогорец - Университатя (Крайова) 1:0