Академия 27 Май 2015

Лудогорец докосва титлата в младежката група след нокаут над Литекс

Лудогорец докосва титлата и в младежката група до 21 години. В сряда момчетата на Веселин Бранимиров и Тодор Живондов взеха дербито срещу прекия...

Лудогорец докосва титлата и в младежката група до 21 години. В сряда момчетата на Веселин Бранимиров и Тодор Живондов взеха дербито срещу прекия конкурент за златните медали Литекс с 2:1 и кръг преди края водят с две точки на върха. В последния мач за сезона „орлите“ се нуждаят само от една точка при гостуването си на Берое, за да станат шампиони.

Рекордните за среща в младежката група 2000 зрители дойдоха на „Лудогорец Арена“, за да видят успеха на любимците си. Талантите от футболната академия на клуба, подкрепени от няколко човека от първия тим, имаха тотално превъзходство през целия мач. Многото пропуски пред вратата на Евгени Александров обаче донесоха на Лудогорец минимална победа.

При резултат 0:0 през първото полувреме Христо Златински удари греда. Последваха пропуски на Юнес Хамза и Александър Василев, за да дойде 33-ата минута, когато резултатът бе открит. След изпълнение на корнер и разбъркване в наказателното поле на Литекс топката стигна до Преслав Петров, който с глава я прати в мрежата.

В началото на второто полувреме Вандерсон удвои, с което на практика реши мача. Бразилецът излезе сам срещу вратаря и не сбърка.

Литекс се върнаха в мача в 68-ата минута, когато колективна грешка в отбраната на Лудогорец позволи на Георги Минчев да намали.

До края обаче „орлите“ не позволиха повече опасности пред своята врата, а на свой ред пропуснаха да отбележат трети гол. С най-фрапантен пропуск се отчете влезлият като резерва Олег Димитров, който не успя да реализира сам срещу вратаря.

ЛУДОГОРЕЦ – ЛИТЕКС 2-1
Стадион „Лудогорец Арена“, 2000 зрители

ЛУДОГОРЕЦ: Аргилашки, Георгиев, Михайлов, Терзиев, Пр. Петров, Василев, Златински, Александров, Вандерсон, Китов, Хамза (Цвятков, Димитров, Кънчев)
Треньор: Веселин Бранимиров

ЛИТЕКС: Александров, Мунин, Минчев, Гълъбов, Минков, Десподов, Неделчев, Цочев, Митов, Лясков, Мицаков (Йорданов)
Треньор: Евгени Колев
Голмайстори: 1:0 Петров 33, 2:0 Вандерсон 52, 2:1 Минчев 68
Жълти картони: Китов, Михайлов; Цочев, Минков

Главен съдия: Стефан Павлов