Репортаж 9 Май 2015

Лудогорец си тръгна с точка от „Българска армия“

Страхотен Владо Стоянов спаси шампионите от загуба в дербито

Лудогорец направи 0:0 с ЦСКА в мач от 29 кръг на „А“ група. С точката шампионите дръпнаха на върха с осем пункта пред втория Локомотив (Сф), на който му предстои двубой с Берое в понеделник.

В герой на мача се превърна вратарят на Лудогорец Владислав Стоянов. През първото полувреме той спаси блестящо опасни удари на Кукоч и Сънди. През втората част Стоянов извади стопроцентов гол, след като неутрализира шут на излезлия сам срещу него Николич.

Шампионите на свой ред можеха да вкарат чрез Мисиджан, Марселиньо и Кишада, но тримата нямаха ден. Попадение на последния не бе зачетено заради засада.

Лудогорец завърши мача с десет души, след като Александър Барт бе изгонен в самия край.

ЦСКА - ЛУДОГОРЕЦ 0-0

ЦСКА: Господинов - Попов (73'-Милисавлевич), Тунчев, Оршулич (90+7'-Причиненко), Василев - Сънди, Галчев - Силва, Фелипе, Кукоч - Николич (87'-Бъркляча).
Старши треньор: ЛЮБОСЛАВ ПЕНЕВ.

ЛУДОГОРЕЦ: Стоянов - Кайсара, Барт, Моци, Ангуло - Ешпиньо, Златински - М. Александров (64'-Абало), Марселиньо, Мисиджан (84'-Вандерсон) - Кишада (79'-Хамза).
Старши треньор: ГЕОРГИ ДЕРМЕНДЖИЕВ.

Жълти картони: Сънди (ЦСКА); Ангуло, Барт, Златински, Моци, Стоянов (Лудогорец).
Червен картон: Барт (Лудогорец).
Стадион: "Българска армия", 10 000 зрители