Репортаж 19 Април 2015

Мощен Лудогорец обърна Литекс с десет човека

Моци отново герой за шампионите, Марселиньо с уникална асистенция в своя мач №100

Шампионът Лудогорец направи поредна крачка към спечелването на четвърта поредна титла. „Орлите“ победиха с 3:1 Литекс и дръпнаха с 9 точки пред втория ЦСКА, който в понеделник приема Локо (Сф). Успехът на Лудогорец  дойде трудно, тъй като тимът игра с човек по-малко от 57-ата минута. Но въпреки това, мачът бе сред най-силните за разградчани от началото на пролетния полусезон, като те надиграха тотално ловчанлии. Гостите също завършиха с 10 души, но чак в 83-ата минута, когато изгонен бе Румен Руменов.

В първите минути положения пред двете врати липсваха, а играчите от Ловеч играеха доста грубо срещу своя съперник. Все пак в 15-ата минута Марселиньо и Кишада разиграха отлично, но точно преди да отправи удар, нападателят се подхлъзна. В 19-ата минута Литекс поде отлична атака, топката стигна до Руменов, който центрира великолепно към Йонсен, Моци се размина и норвежецът с глава вкара дебютния си гол в „А“ група. Това бе първо попадение във вратата на Владислав Стоянов от  705 минути.

Веднага след гола, Лудогорец пое инициативата, а играчите на Красимир Балъков накъсваха играта с нарушения, като само за 60 секунди жълти картони получиха Божиков и Малинов. В 29-ата минута „орлите“ бяха изключително близо до изравняване. Ангуло изведе Дяков, който пусна веднага към Кишада. От непосредствена близост бразилецът нацели гредата, а топката се върна в капитана на разградчани. Той стреля с глава, но не уцели почти празната врата. След това пък Марселиньо направи добър пробив, но ударът му бе много слаб. Все пак крепостта на „оранжевите“ рухна в 38-ата минута. Тогава Марселиньо, играещ своя мач номер 100 за „орлите“ в „А“ група, чукна феноменално топката към Кишада, който останал сам срещу Винисиус, не сбърка – 1:1.

Второто полувреме започна с уникален шанс за Лудогорец. Още в 47-ата минута Кишада проби отляво и подаде към Върджил Мисиджан. Вместо да направи по-лесното и да вкара топката в мрежата на Литекс, холандецът не уцели вратата. Десетина минути по-късно „орлите“ бяха близо до втори гол, но първо Винисиус изби удар на Ангуло, но при добавката Мисиджан не успя да уцели вратата. В 57-ата минута Лудогорец остана с човек по-малко. Кищада направи фаул срещу Данило Асприля и реферът Ивайло Стоянов му вдигна втори жълт и червен картон. Дори и с 10 души обаче Лудогорец търсеше втори гол и заигра дори по-добре. В 76-ата минута „орлите“ стигнаха до ключовото попадение.. Дани Абало центрира от пряк свободен удар, а Козмин Моци изпревари Страхил Попов и с глава направи 2:1. В 83-ата халфът на Литекс Румен Руменов си изкара червен картон, задържайки непозволено Кейшара. В продължението на срещата Дани Абало оформи крайния резултат - 3:1, след отлично двойно с Абел Анисе.

ЛУДОГОРЕЦ - ЛИТЕКС 3:1

(38' Кишада, 76' Моци, 90+3' Дани Абало; 19' Маарс,)

Лудогорец: Стоянов, Кайсара, Моци, Барт, Ангуло, Ешпиньо, Дякос, Вандерсон, Марселиньо, Мисиджан, Кишада

Литекс: Винисиус, Божиков, Недялков, Перес, Попов, Колев, Руменов, Малинов, Асприля, Ангелов, Маарс

Жълти картони: 41' Марселиньо, 51', 57' Кишада; 23' Божиков, 26' Малинов,41' Никола Колев, 53' Перес, 60' Недялков,

Червени картони: 57' Кишада; 82' Руменов

Съдия: Ивайло Стоянов

Лудогорец - Литекс 3:1