Репортаж 14 Март 2015

Лудогорец разби Славия на "Овча Купел"

Ешпиньо, Мисиджан и Златински вкарват за класиката 3:0

Лудогорец дръпна с 3 точки пред ЦСКА в битката за титлата, след като разби с 3:0 Славия при визитата си в „Овча Купел“. С този успех шампионите си гарантираха първото място след края на редовния сезон. Победата обаче не дойде толкова лесно за тима на Георги Дерменджиев. В 90-ата минута при резултат 0:1, Димитър Везалов направи голям пропуск. А след тази изпусната ситуация, „орлите“ набързо вкараха още два гола и оформиха класическия си успех.
Първото по-опасно положение бе за Лудогорец още в 8-ата минута. Тогава след центриране отдясно Александър Александров остана абсолютно непокрит на 5-6 метра пред голлинията, но стреля високо над вратата. В 13-ата минута добра атака на „белите“ завърши с извеждащ пас към Радослав Василев, който изскочи от дълбочина сам срещу вратаря, но диагоналният му шут бе спасен от Стоянов. В 31-ата минута Лудогорец откри резултата. Вандерсон пусна към Абало, който центрира остро по земя към Фабио Ешпиньо, той изпревари Везалов и вкара в мрежата на „белите“ - 1:0 за Лудогорец.

През второто полувреме отборът на Иван Колев стоеше много по-добре на терена и затрудни доста повече шампионите. В 51-ата минута Карлос Фонсека центрира остро, Василев изпревари персоналния си пазач и технично стреля с пета, но топката попадна право в ръцете на Владо Стоянов. В 80-ата минута Ради Василев стреля опасно, но над вратата. Секунди по-късно отново таранът на „белите“ бе замесен в добра атака отляво, когато центрира прострелно, но негов съотборник закъсня и не успя да засече топката. В 86-ата минута резервата Върджил Мисиджан навърза няколко противникови бранители и излезе очи в очи с Георги Петков, но стреля в тялото на вратаря. В 89-ата минута Славия като по чудо не изравни. Крумов проби и центрира отдясно към абсолютно непокрития Везалов, който не уцели топката с глава, а с ръка и тя излезе в аут. Този пропуск се оказа фатален за Славия, тъй като в ответната атака „белите“ инкасираха втори гол. Мисиджан нахлу отляво в наказателното поле и бе задържан, а Златински реализира отсъдената дузпа. Малко преди да изтече даденото от рефера продължение Мисиджан за пореден път направи за смях отбраната на Славия и с топовен шут оформи крайното 3:0 за Лудогорец.

Победата на „орлите“ бе помрачена от травмата на национала Йордан Минев. Той напусна терена в 57-ата минута заради тежък удар в хълбока. Заради него веднага след мача му бе бита инжекция. Козмин Моци пък не игра заради грип.

Славия - Лудогорец 0:3

0:1 Фабио Ешпиньо 31
0:2 Христо Златински 90-дузпа
0:3 Върджил Мисиджан 90

Славия: Петков, Крумов, Касаи, Везалов, Фераресо, К.Дяков, Вълчанов (63 Атанасов), Фонсека (79 Стоев), Шоколаров (56 Семерджиев), Манзоро, Василев;

Лудогорец: Стоянов, Минев (57 Кайсара), Терзиев, Ал.Александров, Ангуло, Дяков, Златински, Абало (75 Мисиджан), Ешпиньо, Вандерсон, Безяк (58 Кишада);

жк: Дяков, Фонсека, Касаи (Славия), Ангуло, Св. Дяков (Лудогорец);
главен съдия: Цветан Кръстев