Репортаж 7 Февруари 2015

Силен Лудогорец повали лидера в Украйна

Дани Абало и Безяк носят победата над Динамо Киев с 2:1

Лудогорец завърши с победа лагера в Испания. „Орлите“ удариха 2:1 украинския гранд Динамо Киев, който в момента е лидер в класирането. Головете за шампионите отбелязаха Дани Абало и Роман Безяк съответно в 63-ата и 64-ата минута. Буялски пък намали малко след това.

Георги Дерменджиев бе заложил на всичко най-добро, като ги нямаше тримата футболисти, които Ивайло Петев повика в националния тим за контролата с Румъния - Светослав Дяков, Мишо Александров и Александър Александров. Йордан Минев и Върджил Мисиджан пък не играха в проверката, тъй като имат здравословни проблеми от срещата с Днепър.

На вратата започна Владислав Стоянов. Жуниор Кайсара бе десен бек, а в центъра на защитата действаха Моци и Барт. Браян Ангуло, който дълго време се възстановяваше от контузия, пък за пръв път бе титуляр през 2015 г. В отсъствието на Дяков, до Ешпиньо в средата на терена бе Абел Анисе, пред тях стартираха Вандерсон, Марселиньо и Дани Абало, а на върха на атаката - Роман Безяк.

В състава на Сергей Ребров пък личаха имената на португалския национал Мигел Велосо и мароканският плеймейкър Юнес Белханда през първото полувреме, и на Андрий Ярмоленко, Александър Драгович и Джърмейн Ленс през второто.

Първото положение в срещата бе за Лудогорец. Марселиньо открадна топката от защитата на Динамо, влезе в наказателното поле, но скъси ъгъла и ударът му не попадна в целта. Украинците отговориха чрез изстрел на Харатин, дошъл след разбъркване след корнер, но защитник на „орлите“ изби. В 18-ата минута Браян Ангуло центрира по великолепен начин към Безяк, но и неговият мерник не бе настроен.

В 30-ата минута Мигел Велосо можеше да изведе Динамо напред, но топката рикошира и излезе в корнер. След неговото изпълнение влезлия като резерва Миакушко стреля с глава, но не затрудни Владо Стоянов. Секунди след това Фабио Ешпиньо изпълни добре пряк свободен удар, но право в ръцете на вратаря. В 43-ата минута украинците изпуснаха най-сериозното си положение. Теодорчук стреля, но Стоянов изби акробатично.

Второто полувреме започна с положение за лидера в Украйна. Миакушко би, но вратарят на Лудогорец отново бе на мястото си. В 60-ата минута „орлите“ поведоха в резултата. Марселиньо изведе Ешпиньо по крилото, португалецът центрира и Дани Абало вкара за 1:0. Секунди след това шампионите вече водеха с 2:0. Играчите на Георги Дерменджиев направиха супер контраатака, Абало подаде към Марселиньо в центъра, а той с едно докосване намери Вандерсон. Бразилецът излезе сам срещу вратаря, стражът изби топката, тя отново попадна във Вандерсон, който пусна към Безяк и той вкара за 2:0. Високото темпо продължи, като в 63-ата минута киевчани намалиха резултата. Буялски се възползва от меле в наказателното поле и направи 2:1. Две минути след това Динамо можеше да стигне до равенство, но Владо Стоянов спаси удар на Теодорчук.

Последва добро нахлуване на Вандерсон в наказателното поле, при което той бе фаулиран, но реферът не даде дузпа. Малко след това дребничкият бразилец бе изведен сам срещу вратаря на Динамо, като опита да го прехвърли, но неуспешно.
Това бе последната контрола на Лудогорец. След седмица, разградчани започват защита на Купата на България с гостуване на Берое в Стара Загора.

Съставът на Лудогорец срещу Динамо Киев: Стоянов, Кайсара, Моци, Барт, Ангуло, Анисе, Ешпиньо, Дани Абало, Вандерсон, Марселиньо, Безяк; Терзиев, Златински, Кишада, Ернандес, Д. Александров, Василев.

Лудогорец - Динамо (Киев) 2:1

Лудогорец - Динамо Киев 2:1