Репортаж 4 Февруари 2015

Лудогорец прави 0:0 с Днипро

Лудогорец направи 0:0 с украинския Днипро в четвъртата си контрола в Испания. Мачът, който се игра на основния терен в комплекса „Марбеля футбол...

Лудогорец направи 0:0 с украинския Днипро в четвъртата си контрола в Испания. Мачът, който се игра на основния терен в комплекса „Марбеля футбол център“, бе равностоен, като твърдата игра преобладаваше през всичките 90 минути. По тази причина Върджил Мисиджан получи контузия в края на първото полувреме, заради което бе заменен от Вандерсон. С по-леки травми се разминаха Йордан Минев, Михаил Александров и Дани Абало.

Чистите голови положения пред двете врати почти липсваха. Лудогорец на два пъти можеше да отбележи гол в последната четвърт на двубоя, но Вандерсон и Ернандес пропуснаха. Украинците пък застрашиха вратата, пазена от Георги Аргилашки буквално в последните секунди, когато играч стреля в аут от пряк свободен удар на линията на наказателното поле.

В края на контролата 10 минути записа левият бек  Браян Ангуло. Това бе първи мач за него от началото на зимната подготовка. Доскоро той лекуваше контузия.

Владислав Стоянов не взе участие в мача, тъй като бе негов ред да почива. 75 минути пази Иван Чворович, а след това се появи Георги Аргилашки.

Съставът на Лудогорец: Иван Чворович (80-Георги Аргилашки), Жуниор Кайсара (79-Брайън Ангуло), Козмин Моци, Александър Александров (46-Александър Барт), Йордан Минев (46-Витиня), Светослав Дяков (74-Фабио Ешпиньо), Анисе Абел (46-Христо Златински), Михаил Александров, Марселиньо (69-Себастиан Ернандес), Вирджил Мисиджан (26-Вандерсон), Жуниор Кишада (46-Роман Безяк)

Лудогорец - Днипро 0:0