Репортаж 5 Ноември 2014

Лудогорец с тежка загуба в Швейцария

"Орлите" падат 0:4 от Базел, Моци контузен тежко

Лудогорец записа тежка загуба в четвъртия си мач в група "Б" на Шампионската лига. Пред 35 000 зрители на стадион "Сейнт Якоб Парк" "орлите" паднаха с 0:4 от Базел. Това обаче не бе единственият проблем за Георги Дерменджиев. Козмин Моци бе контузен лошо и в сряда ще мине на преглед в Румъния, след което състоянието му ще стане ясно. Защитникът бе заменен принудително през първото полувреме от Александър Александров, което оказа негативно влияние върху играта на шампионите.

Мачът започна в бързо темпо, като Дерлис Гонсалес още във втората минута отправи първи удар към Владо Стоянов, който бе отразен в корнер.

В 13-та минута, след едно центриране на Лука Дзуфи в пеналта на Лудогорец, Моци и Емболо се сблъскаха лошо, но румънецът успя да избие от краката на нападателя. Оказа се обаче, че героят за Лудогорец от плейофите за ШЛ получи травма в ситуацията.

Моци опита да продължи двубоя, въпреки че помоли треньорския щаб да му даде още един шанс. Проблемът с румънеца бе в лявото бедро, и той бе заменен принудително в 21-та минута, а на мястото му влезе Александър Александров.

Две възможности се откриха пред Лудогорец в 27-та и 28-та минути - първо Дани Абало отправи удар от десетина метра, в аут, а след това Мишо Александров накара Вацлик да се намеси.

Бреел Емболо откри резултата в 34-та минута, след грешка в защитата на Лудогорец. Изпуснатият от Александър Александров Емболо се справи след това и с Терзиев, а след това пусна топката между краката на Стоянов.

Базел нанесе своя удар много бързо, и в 41-та минута Фрай изведе отлично Дерлис Гонсалес сам срещу Стоянов, след като защитата увисна лошо. Нападателят не сгреши и направи 2:0.

Мишо Александров направи нов пропуск в продължението на първото полувреме, изведен от Марселиньо отляво в пеналта сам срещу вратря. Крилото опита да прехвърли Вацлик, но не успя.

Базел изобщо не натисна спирачките и през второто полувреме, и Гонсалес и Гаши имаха добри положения пред Стоянов.

В 59-та минута Бреел Емболо центрира отдясно, бе в положение на засада, когато получи топката, но я прати към Гаши, който реализира за 3:0.

Шест минути по-късно Марек Сухи вкара и четвърти гол за Базел, след центриране от корнер, разбъркване в наказателното поле, и непокритият Сухи във вратарското поле не сгреши.

Двете смени на Георги Дерменджиев - Юнес Хамза и Абел Анисе не промениха особено най-вече настроението на терена, което бе определено минорно, след четирите получени гола.

Малко по-рано през деня и юношите записаха тежка загуба от Базел - 0:6, като остават последни в групата без точка.

Базел - Лудогорец 4:0