Репортаж 2 Октомври 2014

Храбър Лудогорец загуби незаслужено от Реал (Мадрид)

Лудогорец - Реал (Мадрид) 1:2

Лудогорец изигра поредния си велик мач в Европа. "Орлите" играха страхотно срещу най-успешния отбор в света - Реал (Мадрид), но загубиха незаслужено с 1:2. Марселиньо откри резултата още в 7-ата минута. Последваха две дузпи за "кралския клуб", отсъдени от шотландския рефер Крейг Томпсън. При първия наказателен удар зад топката застана Роналдо, но Владислав Стоянов блестящо спаси. Голямата звезда на Реал обаче бе безпогрешен при втория наказателен удар, въпреки че вратарят Стоянов усети ъгъла. Карим Бензема донесе победата на Реал в 78-ата минута, след като се възползва от центриране на Марсело.

В 7-ата минута Лудогорец поведе. Марселиньо бе заел отлична позиция в малкия пеналт на съперника и с глава отблизо накара Икер Касиляс да вади топката от мрежата. Само 4 минути по-късно реферът Томпсън отсъди дузпа за фаул на Минев срещу Чичарито. Зад топката застана Кристияно Роналдо, който стреля в десния ъгъл, но Владо Стоянов спаси. В 22-ата минута шотландският арбитър посочи бялата точка за втори път, след като видя фаул на Моци срещу Роналдо. Мегазвездата на "кралския клуб" отново застана зад топката и този път бе безпогрешен. До края на полувремето Лудогорец игра страхотно, като вратарят на Реал изби с мъка удар на Михаил Александров, а спорна засада спря Роман Безяк отново да изведе Лудогорец напред в резултата.

В началото на втората част Кристияно Роналдо пропусна да се разпише отблизо, след като преодоля Кайсара в наказателното поле. Малко след това Стоянов извади опасен удар на Гарет Бейл с глава. "Орлите" отговориха с удар на Ешпиньо, който затрудни Касиляс. Последва страхотна контраатака на Раел, започната от Гарет Бейл, при която Чичарито бе близо до второто попадение. В 66-ата минута Икер Касиляс отново показа класа, като изби в корнер коварен шут на Марселиньо. Реал излезе напред в резултата в 78-ата минута, когато Карим Бензема вкара втори гол. Нападателят се разписа на празна врата след центриране на Марсело, при което останаха съмнения за фаул срещу Александър Александров. Реферът Томпсън пък не отсъди чиста дузпа за Лудогорец в 83-ата минута, след като Върджил Мисиджан бе съборен в наказателното поле.

ЛУДОГОРЕЦ - РЕАЛ 1:2

1-0 Марселиньо (7)
1-1 Роналдо (25-д)
1-2 Бензема (78)

Лудогорец - Стоянов, А.Александров, Минев, Моци, Кайсара, Ешпиньо (Анисе), Дяков, Абало, М.Александров (Мисиджан), Марселиньо (Вандерсон), Безяк