Репортаж 24 Септември 2014

Лудогорец започна защитата на Купата с разгром над Ботев (Вр)

Ботев (Враца) - Лудогорец 1:5

Лудогорец започна защитата на Купата на България с разгромна победа над втородивизионния Ботев (Вр). Шампионите вече са на 1/8 финал след успех с 5:1 на "Лудогорец Арена", въпреки че мачът трябваше да се играе във Враца. По искане на Ботев срещата бе преместена в Разград.

Жуниор Кишада откри резултата в 21-ата минута. Бразилецът се разписа след асистенция на сънародника си Вандерсон. Последният бе замесен и при попадението за 0:2. След удар с глава на Вандерсон и спасяване на вратаря топката попадна в Себастиян Ернандес, който удвои. В края на първото полувреме резултатът стана класически. Отново Ернандес записа името си сред голмайсторите, след като засече отблизо подаване на Върджил Мисиджан.

В 56-ата минута символичният домакин в мача Ботев върна едно попадение чрез Павел Петков - 1:3. 60 секунди по-късно обаче Лудогорец отново водеше с три гола. Дарко Савич прати топката в собствената си врата след пас на Вандерсон по земя. Крйното 1:5 фиксира Жуниор Кишада в 68-ата минута. Той получи отличен пас от Фабио Ешпино и от точката на дузпата преодоля Христо Митов. До края Лудогорец пропусна още няколко положения, като най-чистото от тях бе на Роман Безяк. Удар на словенския национал в 84-ата минута срещна гредата.

Ботев (Враца) – Лудогорец 1:5

Голмайстори: 0:1 Жуниор Кишада (21), 0:2 Себастиан Ернандес (25), 0:3 Себастиан Ернандес (39), 1:3 Павел Петков (56), 1:4 Дарко Савич (57-авт), 1:5 Жуниор Кишада (68)

БОТЕВ (ВР): 1 Христо Митов, 20 Руслан Куанг, 12 Дарко Савич.jpg, 4 Христо Попадийн (71- 18 Светослав Ангелов), 19 Симеон Иванов, 16 Камен Каменов, 14 Павел Петков, 17 Цветомир Валериев (80- 23 Кирил Атанасов), 11 Румен Рангелов (77- 18 Александър Димитров), 8 Калоян Цветков, 22 Георги Стоичков

Старши треньор: Викторио Павлов

ЛУДОГОРЕЦ: 26 Милан Борян, 3 Тейнур Марем, 77 Витиня, 4 Теро Мантула, 20 Шоко, 10 Себастиан Ернандес, 88 Вандерсон (74- 9 Роман Безяк), 8 Фабио Ешпиньо, 23 Христо Златински, 93 Върджил Мисиджан (73- 19 Александър Василев), 11 Жуниор Кишада

Старши треньор: Георги Дерменджиев