Академия 22 Април 2018

Лудогорец U19 подчини Ботев с 2:0 в Пловдив, вече води с 8 точки на върха

Лудогорец U19 подчини с 2:0 силния тим на Ботев в Пловдив и направи важна крачка към спечелването на шампионската титла. След изиграването на мача от...

Лудогорец U19 подчини с 2:0 силния тим на Ботев в Пловдив и направи важна крачка към спечелването на шампионската титла. След изиграването на мача от XXIII кръг на първенството в Елитната юношеска група, момчетата на Юри Васев дръпнаха пред ЦСКА-София с 8 точки и с 9 пред "канарчетата".

През първото полувреме и пред двата отбора нямаше много възможности за гол и краят му дойде при нулево равенство.

През второто "орлите" вдигнаха оборотите и изиграха едни от най-стойностните си 45 минути за сезон 2017/2018. Те се разправиха със съперника в рамките на две минути. В 54-ата минута Мартин Милков центрира от ъглов удар, а централният защитник Георги Вълчев скочи най-високо с глава и насочи топката неспасяемо в мрежата за 1:0. В 56-ата мин, след бърза контраатака, Милков проби остро по фланга и намери Димитър Митков във вратарското поле, от където таранът нямаше как да сбърка - 2:0. Малко по-късно възпитаниците на Юри Васев отбелязаха трети гол, като след разбъркване Кристиян Кънчев довкара отбитата от вратаря на пловдивчани топка. Реферът обаче реши, че е имало фал в нападение. Минути преди края на двубоя Димитър Митков можеше да даде класически измерения на резултата, но от упор удари греда.

Момчетата изиграха хубав мач и страхотно второ полувреме. Те показаха футболно майсторство, силна воля и манталитет на шампиони, в какъвто ги възпитаваме в школата на Лудогорец. Искам да подчертая, че добър дебют при нас записа роденият през 2001 г. вратар Владимир Русанов, който се справи с напрежението и пази на ниво. Можеше да спечелим по-убедително, но това не е от особено значение. Важното е, че с тази победа направихме сериозна крачка към шампионската титла. До края на първенството обаче има цели 7 кръга и няма място за отпускане, коментира след последния съдийски сигнал Юри Васев.

Срещу Ботев (Пловдив) Лудогорец U17 игра в състав: Владимир Русанов, Николай Томов, Георги Вълчев, Тихомир Димитров, Димитър Илиев, Стефан Методиев, Кристиян Кънчев, Иван Йорданов, Георги Стоянов, Димитър Митков, Мартин Милков  (Хюсеин Хюсеинов, Станислав Вълчев, Мартин Минчев, Илкер Будинов).