Академия 14 Април 2018

Лудогорец U17 победи Левски с 2:1

Лудогорец U17 спечели с 2:1 мача си срещу Левски (София)

Лудогорец U17 спечели с 2:1 мача си срещу Левски (София). Мачът от XXIII кръг на първенството в Елитната юношеска група до 17 години се игра на един от терените в комплекса "Гнездо на орли".

Минималният резултат, с който момчетата на Петър Пенчев спечелиха двубоя, не дава точна представа за събитията на терена. Разградчани доминираха през по-голямата част от срещата и пропуснаха един куп чисти ситуации да постигнат далеч по-категоричен резултат. В герой се превърна централният нападател Владислав Найденов, който реализира и двете попадения.

"Орлите" можеха да открият резултата още в 3-ата минута, но удар на Георги Бабалиев срещна гредата. Само 2 минути по-късно Владислав Найденов не успя да отбележи, след като излезе очи в очи с вратаря на гостите. Все пак в 8-ата минута пробив на Найденов завърши с точен удар в близкия ъгъл и гол за 1:0. Велислав Минков стреля над горната греда в 29-ата минута, а в 33-ата вратарят на разградчани Владимир Русанов спаси опасен удар на играч в синьо. Отново Русанов се намеси решително 4 минути по-късно след шут под горната му греда, който успя да извади в корнер.

Второто полувреме започна с опасна акция на домакините, но Владислав Найденов не успя да порази целта. В 47-ата минута, след фал, Мартин Петков от Левски стреля силно и точно, за да отбележи и изравни резултата. След попадението възпитаниците на Петър Пенчев упражниха силен натиск към вратата на съперника. Найденов пропусна да вкара в 56-ата минута, но в 60-ата не сбърка и заби топката в мрежата за 2:1. След това пропуски направиха още Петър Караангелов и Мартин Петков, но резултатът се запази до последния съдийски сигнал.

Доволен съм от момчетата. . Играха на ниво, бранеха се добре, атакуваха опасно и създадоха много ситуации за гол пред вратата на съперника. Получи се добър мач, заслуга за което има и отбора на Левски, който игра офанзивно и открито", коментира Петър Пенчев.

Срещу Левски (София) Лудогорец U17 игра в състав: Владимир Русанов, Никола Ганчев, Александър Ганчев, Алекс Луканов, Мартин Русков, Велислав Минков, Петър Караангелов, Кирил Янакиев, Георги Бабалиев, Владислав Найденов, Димитър Жеков (Петър Георгиев, Антониян Харалампиев, Преслав Петков, Николай Георгиев).