Академия 21 Февруари 2018

Лудогорец U16 и U15 удариха връстниците си от Академия Пандев

Формациите на Лудогорец U16 и U15 победиха силните състави на връстниците от популярната Академия Пандев (Македония) в контроли, играни в Петрич,...

Формациите на Лудогорец  U16 и U15 победиха силните състави на връстниците от популярната Академия Пандев (Македония) в контроли, играни в Петрич, където "орлите" са на подготовка. По-големите момчета, водени от Христо Господинов, стигнаха до успеха с 2:1. Възпитаниците на Радослав Комитов пък надделяха с 3:2.

При 16 годишните стана здрав и оспорван мач. Момчетата на Господинов откриха резултата в 29-ата минута чрез Венелин Йотов, като попадението остана единствено до края на първата част. В 71-ата минута на втората тимът от Македония успя да изравни резултата от дузпа. "Орлите" обаче не се предадоха и 2 минути преди края на двубоя Стилиян Спасов оплете топката в мрежата за победното 2:1. В тази среща с червени картони бяха отстранени от игра двама футболисти на Академия Пандев, но според предварителната уговорка между двата клуба, те бяха заменени от свои съотборници.

При 15 годишните разградчани влязоха много силно в мача. Още в 14-ата минута Стефан Статев откри резултата. Само 9 минути по-късно Люси Неделчев отбеляза за 2:0. "Орлите" продължиха да доминират тотатлно на терена и в 31-ата минута Кристиян Лосков направи преднината им класическа. До почивката разградчани удариха три греди и направиха куп пропуски пред вратата на съперника.

През паузата и в началото на втората част Радослав Комитов направи много смени, което видимо наруши ритума в играта на тима. Гостите опитаха да се възползват в максимална степен от това, но силите им стигнаха само да отбележат две попадения и да направят загубата си почетна.

Срещу Академия Пандев юношите на Лудогорец набор 2002 и 2003 играха в състав:

U16: Дамян Христов, Ивелин Ангелов, Костадин Илиев, Георги Маджаров, Валентин Цветанов, Тома Ушагелов, Хидает Хюсеин, Явор Григоров, Венелин Йотов, Георги Николов, Калоян Симеонов (Мирослав Пейчев, Мартин Алексиев, Стилиян Спасов, Иван Донец, Хакъ Хакиев, Давид Рапчев).

U15: Мартин Петков, Алекс Маринов, Анастас Пемпелски, Тодор Петров, Корай Гьочгелди, Юлиян Манолски, Кристиян Лосков, Стефан Статев, Георги Недков, Росен Иванов, Людмил Неделчев (Димитър Господинов, Озен Ремзи, Велислав Боев, Пламен Пепеляшев, Даниелс Ахмедов, Иван Томов, Божидар Владимиров).