Академия 26 Ноември 2017

Лудогорец U19 запази върха след 4:0 над Септември (София)

Лудогорец U19 запази първото място във временното класиране на Елитната юношеска група до 19 години. Момчетата на Юри Васев разгромиха Септември...

Лудогорец U19 запази първото място във временното класиране на Елитната юношеска група до 19 години. Момчетата на Юри Васев разгромиха Септември (София) в Разград с 4:0 и изпреварват втория Черно море с една точка. В герой за "орлите" се превърна централният нападател Димитър Митков, който реализира хеттрик за успеха.

Разградчани влязоха мотивирано в мача и още в 4-ата минута Хюсеин Хюсеинов бе много близо до първия гол, но пропусна. Резултатът бе открит в 25-ата минута, когато точен бе Митков. Пет минути по-късно Хюсеинов успа да прати топката за втори път в мрежата на гостите. До края на първото полувреме добри ситуации за гол пропуснаха Митков и Николай Томов.

Вероятно заради добрата си преднина възпитаниците на Васев започнаха втората част прекалено спокойно и можеше да бъдат наказани. Между 46-ата и 60-ата минута Денис Симеонов и Кирил Николов от Септември излязоха в чисти ситуации за гол, но спортният шанс и вратарят Дамянов не позволиха резултатът да бъде намален. След това "орлите" отново се активизираха и наложиха своето превъзходство на терена. В 73-ата минута Митков заби втория си гол в срещата, за да направи резултата класически. Седем минути по-късно отново той, с глава, оформи своя хеттрик и крайното 4:0. Разградчани можеха да стигнат и до пето попадение, но тежък шут на влезлия като смяна Илкер Будинов разтърси горната греда.

Срещу Септември  (София) Лудогорец U19 игра в състав: Дамян Дамянов, Николай Томов, Георги Вълчев, Станислав Вълчев, Димитър Илиев, Кристиян Кънчев, Иван Йорданов, Стефан Методиев, Хюсеин Хюсеинов, Георги Стоянов, Димитър Митков (Илкер Будинов, Тихомир Димитров, Владислав Найденов, Петър Караангелов).