Академия 18 Ноември 2017

Лудогорец U17 завърши полусезона с победа над Локомотив (Пловдив)

Лудогорец U17 завърши с победа есенния полусезон в първенството на Елитната юношеска група до 17 години. В мач от последния XV кръг момчетата на...

Лудогорец U17 завърши с победа есенния полусезон в първенството на Елитната юношеска група до 17 години.  В мач от последния XV кръг  момчетата на Петър Пенчев победиха Локомотив (Пловдив) с 2:0.

Очаквано „орлетата” бяха по-активният отбор на терена, задържаха повече топката, разиграваха я по-добре, атакуваха често и опасно. Отбраната на съперника капитулира още в 9-ата минута, когато Петър Георгиев отбеляза за 1:0. До края на полувремето разградчани създадоха още 3 чисти голови ситуации, но до ново попадение не се стигна. През втората част домакините продължиха да доминират и в 56-ата минута Владислав Найденов вкара втория гол за своя тим. До края на срещата възпитаниците на Пенчев на няколко пъти бяха близо до класиката, но в крайна сметка резултатът  остана 2:0.

След успеха Лудогорец U17 ще зимува на 5-ото място във временното класиране, а напролет ще атакува призовите места.

Срещу Локомотив (Пловдив) Лудогорец U17 игра в състав: Владимир Русанов,  Никола Ганчев , Алекс Луканов, Александър Ганчев, Кирил Янакиев, Мартин Русков, Велислав Минков, Петър Георгиев, Петър Караангелов, Владислав Найденов, Георги Бабалиев (Пламен Стоянов, Антониян Харалампев, Николай Георгиев, Преслав Петков).