Академия 22 Май 2017

Лудогорец U19 победи Монтана като гост с 0:4

Лудогорец U19 постигна категорична победа над Монтана като гост с 0:4, в мач от 27-и кръг на първенството на Елитната юношеска група до 19 години....

U19: Монтана - Лудогорец 0:4

Момчетата на Юри Васев и в този двубой не изневериха на нападателния и резултатен футбол, който по традиция показват. Те откриха резултата още в 4 минута, когато една бърза атака принуди защитник на монтанци да сбърка и да прати топката в собствената си мрежа. В 8-ата минута Милков удвои резултата. Орлите продължиха да налитат към вратата на съперника, но след много пропуски този резултат остана непроменен до края на първата част.

През втората Лудогорец отново доминираше тотално на терена, като превъзходството намери измерение в още два гола. Реализираха Тони Иванов в 72-ата и Мехмед в 80-ата минута. При резултат 0:3 вратарят на разградчани Дамянов спаси дузпа.

„Доволен съм от момчетата. Направиха хубав мач и играха добър футбол. Показателно е, че последните 6 срещи вкарахме цели 32 гола и сме най-резултатния тим в групата със 77 отбелязани попадения”, коментира Юри Васев.

Срещу Монтана Лудогорец U19 игра в състав: Дамян Дамянов, Венцислав Славов, Любомир Караниколов, Лъчезар Ковачев, Димитър Илиев, Ерол Дост, Цветослав Петров /к/,  Тони Иванов, Мартин Милков, Андреан Димитров,  Мехмед Мехмед (Илкер Будинов, Ангел Дойчинов, Мартин Минчев).