Академия 19 Март 2017

Лудогорец с нов разгром над Левски при юношите

Четири дни след като Лудогорец U18 разгроми Левски с 5:0 за Купата на БФС и с общ резултат 9:2 го елиминира от турнира, в неделя по обяд Лудогорец...

Четири дни след като Лудогорец U18 разгроми Левски с 5:0 за Купата на БФС и с общ резултат 9:2 го елиминира от турнира, в неделя по обяд Лудогорец U17 постигна нов изразителен успех над „сините“. Този път в първенството на елитната юношеска група. Момчетата на Радослав Комитов удариха Левски с класическото 3:0, като пропуснаха още куп положения. Мачът, който се играе пред 200 зрители на клубната база „Гнездо на орли“, ще се запомни с факта, че вратарят на талантите от школата на Лудогорец Дамян Дамянов отбеляза гол от дузпа в 19-ата митнута. В 24-ата Кристиян Кънчев направи 2:0. Крайното 3:0 оформи Станислав Вълчев в 56-ата минута. Освен страхотната игра, придружена с три гола във вратата на „сините“, момчетата на Комитов обраха аплодисментите на публиката и заради факта, че не допуснаха нито едно положение пред Дамян Дамянов.

„Доволен съм и от резултата, и от играта. Имахме контрол над мача през всичките 80 минути“, коментира треньорът Комитов.

Лудогорец U17 води в класирането на елитната юношеска група с две точки повече от Септември.

Съставът на Лудогорец U17:  Дамянов, Будинов, Т.Димитров, Г. Вълчев, Славчев, Стоянов, Е. Димитров, Кънчев, Методиев, Янков, С.Вълчев (Хюсеинов, Томов, Митков, Апостолов)