Академия 15 Март 2017

Лудогорец U18 на финал за Купата на БФС след разгром над Левски

Лудогорец U18 разгроми Левски с 5:0 в раванша от ½ финалите в турнира за Купата на БФС и с общ резултат 9:2 се класира за финала. На 12 април...

Лудогорец U18 разгроми Левски с 5:0 в раванша от ½ финалите в турнира за Купата на БФС и с общ резултат 9:2 се класира за финала. На 12 април момчетата Юрий Васев и Росен Маринов срещат в битка за трофея Черно море, елиминирал Ботев (Пд). Победителят в турнира ще получи правото да играе в квалификациите на младежката шампионска лига.

Пред 300 зрители на клубната база Лудогорец U18 тотално надгра „сините“, създаде куп голови положения, но вкара само пет гола. Резултатът бе открит от Мартин Милков в 43-ата. Тони Инанов заби за 2:0 в 49-ата минута. Отново той в 60-ата направи резултата класически. Последва ново попадение на Мартин Милков четири минути по-късно. Крайното 5:0 оформи Цветослав Петров в 73-ата минута след самостоятелен пробив

Поздравявам момчетата за характера, който проявиха, и за перфектно изпълнените тактически указания“, заяви треньорът Васев.

Съставът на Лудогорец U18: Атанасов, Славов, Г. Вълчев, М.Минчев, Илиев, Дост, Ковачев, Петров, Милков, Иванов, Димитров (Т. Димитров, С.Вълчев, Янков, Стоянов)