Академия 23 Октомври 2014

Младежите с тежка загуба от Базел

Лудогорец допусна трета поредна загуба в Шампионската лига за младежи. Талантите от школата на клуба падна тежко с 0:5 от Базел на "Георги...

Лудогорец допусна трета поредна загуба в Шампионската лига за младежи. Талантите от школата на клуба паднаха тежко с 0:5 от Базел на "Георги Аспарухов". Лудогорец остава последен в група Б. В първите си две срещи момчетата на Атанас Димов загубиха с 0:4 от Ливърпул в Англия и с 0:3 от Реал в София. По същото време "мърсисайдци" се наложиха с 3:2 над Реал у дома.

Срещата на "Георги Аспарухов" се игра пред около 6000 ученици от над 50 софийски училища и домове за деца, лишени от родителска грижа. Два гола за победата на швейцарците отбеляза Албиан Айети, а по едно попадение добавиха Ардженд Кани, Седрик Итен и Шарл Пикел.

Още в 19-ата минута Базел вече водеше с два гола. В 11-ата минута швейцарците организираха добра атака, при която Кани получи в центъра и стреля точно. Осем минути след това, след продължително разбъркване пред вратата на Емил Господинов, Айети успя да удвои. Базел стигна до трето попадение в 41-ата минута. Тогава Антонио Фишер подаде по тревата на Айети и той от близо се разписа за втори път. Въпреки добрата си преднина Базел продължи да атакува. В 64-ата минута Итен преодоля няколко играчи и стреля точно за 0:4 В следващата атака Кани центрира и Пикел засече с глава, с което фиксира крайното 0:5.

Лудогорец - Базел 0:5 UYL