Репортаж 22 Май 2013

Мощен Лудогорец зарадва феновете с 2:0 над Ботев (Пд)

Лудогорец направи шоу за близо 3000 зрители, след като победи с 2:0 Ботев (Пд).

Лудогорец направи шоу за близо 3000 зрители, след като победи с 2:0 Ботев (Пд). Вярната публика на "орлите" дойде на стадиона и видя агресивна игра от своите любимци, които пропуснаха далеч по-изразителна победа. Лудогорец остава в играта за титлата, която ще се реши в последния 30 кръг.

Срещата започна с дузпа за домакините. В 7-ата минута реферът Мартин Богдев показа бялата точка след фаул на Перейра срещу Марселиньо. Зад топката застана Иван Стоянов, който вкара със силен удар в центъра на вратата. В 17-ата минута реферът свири втора дузпа за Лудогорец. Станислав Генчев нахлу мощно в пеналта, но бе съборен от излезлия Стаховяк. Отново Иван Стоянов се нагърби с изплнението на удара, но този път сбърка. Стоянов би леко и стражът на Ботев улови. Само 180 сикунди по-късно обаче бившият национал се реваншира, след като заби за 2:0. Той бе намерен с хубав пас в наказателното поле и с премерен удар направи Стаховяк безпомощен. В 30-ата минута Ботев можеше да намали. Йордан Христов опита да прехвърли Владо Стоянов, но Жуниор Кайсара изчисти топката от голлинията.

Второто полувреме започна много силно за домакините и в 49-ата минута Стоянов стреля от границата на наказателното поле, но Стаховяк отново бе на мястото си. Две минути след това и Марселиньо отправи мощен удар, който обаче рикошира в тялото на противников футболист. Разградчани надиграваха своя противник в следващите минути и на няколко пъти пропуснаха да направят резултата класически. В края Иван Стоянов можеше да запише хеттрик. Той бе изведен по страхотен начин от Марселиньо и останал сам срещу Стаховяк не успя да го преодолее.

ЛУДОГОРЕЦ - БОТЕВ (ПД) 2:0
1:0 Стоянов (7 д)
2:0 Стоянов (19)

ЛУДОГОРЕЦ: Вл. Стоянов, Минев, Моци, Мантула, Кайсара, Генчев, Дяков, Стоянов (90' Бургзорг), Марселиньо, Александров, Кишада, М.Иванов (77' Милисавлевич)
Треньор: Ивайло Петев

БОТЕВ (ПД): Стаховяк, Христов, Спрокел, Грънчаров, Перейра, Иршак (46' Неделев), Галчев, Дяков (69' Педро), Огнянов, Енрике, Цветков
Треньор: Станимир Стоилов

Съдия: Мартин Богдев