Репортаж 13 Август 2011

Историческа първа победа на Лудогорец в А група

Стадионът на Берое в Стара Загора стана арената, на която Лудогорец изстрада първата си победа в А група.

Стадионът на Берое в Стара Загора стана арената, на която Лудогорец изстрада първата си победа в А група. С мъжка игра "орлите" успяха да обърнат резултата след като допуснаха нелеп гол през първото полувреме. През второто полувреме резултата изравни Димо Бакалов, а победното попадение вкара Станислав Генчев от дузпа.

Лудогорец изпусна куп други положения и така не успя да направи резултата по-изразителен. В последните минути за втори жълт картон от игра беше изгонен Йордан Минев. Берое също доигра мача с 10 човека.

Отборът на Лудогорец започна силно и имаше надмощие в първия четвърт час. Още в 3-та минута Барт стреля, но прати топката над напречната греда в аут. Три минути по-късно Димо Атанасов намери Марселиньо, в наказателното поле на Берое и бразилецът стреля, но в страни от вратата на Теменлиев. В 10-та минута Дяков се възползва от грешка в отбраната на домакините и стреля, но в страни от вратата на Теменлиев.Берое поведе в резултата в 29-та минута, когато след центриране от корнер в наказателното поле на Лудогорец, Бачев надскочи отбраната на гостите и прати топката във вратата на Голубович за 1:0. В този момент "орлите" бяха с човек по-малко, тъй като централният бранител Любомир Гулдан получаваше лекарска помощ.Лудогорец изравни резултата в 68-та минута, когато Марселиньо пусна хубав извеждащ пас към Бакалов, който излезе сам срещу Теменлиев и вкара за 1:1. Голът на Бакалов е исторически, защото е първи в историята на Лудогорец в А група.

В 77-мата минута Мирослав Иванов нахлу в наказателното поле на Берое и бе фаулиран от Станислав Бачев, а съдията Стефан Спасов посочи бялата точка, а също така изгони с втори жълт картон защитника на старозагорци. Наказателният удар бе реализиран от Станислав Генчев в 78-та минута.

Тежката битка не се размина и без контузии. Централният бранител на Лудогорец Любомир Гулдан напусна преждевременно мача със счупен нос. По-късно на словака му беше оказана медицинска помощ в старозагорска болница.

Стартов състав на „Лудогорец”: Урош Голубович - 1 , Йордан Минев - 25, Гийрме да Соуза–Шоко - 20, Александър Барт - 5, Любомир Гулдан - 33 (Мариан Ярабица - 3), Светослав Дяков - 18, Станислав Генчев - 8, Димо Бакалов - 19 , Марселиньо – 84, Димо Атанасов - 21 (Мирослав Иванов - 22) и Тодор Колев -10 (Кишада - 11).